Strona Główna > Aktualności > I liga M: Sokół wygrał w Tychach i… zagra z GKS-em w play-off

I liga M: Sokół wygrał w Tychach i… zagra z GKS-em w play-off

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut udanie zakończyli fazę zasadniczą w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn i pokonali na wyjeździe GKS Tychy. Chociaż można powiedzieć, że mecz w Tychach był właściwie spotkaniem „o pietruszkę”, to obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, a emocje były do samego końca.

Pierwsza kwarta była niesamowicie wyrównana. Na prowadzeniu był raz zespół gospodarzy, a raz zespół gości. Dopiero w ostatniej minucie po rzutach Wrony i Mąkowskiego (z rzutów wolnych) gospodarze wypracowali sobie ledwie 3-punktową przewagę.

Początek drugiej części gry to lepsza gra GKS-u. Podopieczni trenera Tomasza Jagiełki powiększyli swoją przewagę do 5 „oczek” i konsekwentnie jej pilnowali. Sokół dopiero po pięciu minutach opanował sytuację i wyrównał po „trójce” Dawida Zaguły. Od tego momentu łańcucianie podkręcili tempo i z kolei oni odskoczyli na 5 punktów. Tym razem jednak charakter pokazali tyszanie i na przerwę goście schodzili z 1 punktem przewagi.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, ale tym razem minimalnie lepsi byli miejscowi, którzy przed decydującą kwartą prowadzili 71:70. Początek ostatniej odsłony był jednak zdecydowanie lepszy dla zawodników z Łańcuta. GKS przez sześć minut nie potrafił zdobyć kolejnych punktów, a sokoły były skuteczne i prowadziły już 82:71. Wydawało się, że „dowiozą” tą przewagę do końca, ale tyszanie zagrali bardzo ambitnie – dobrze za trzy rzucał Trubacz i trochę ponad minutę przed końcem goście prowadzili już zaledwie 86:85. Ostatecznie jednak Sokół zdołał obronić swoją przewagę i udanie zakończył fazę zasadniczą.

Sokół przed play-off zajmuje 4. miejsce, a GKS jest 5., więc już wkrótce obie drużyny zmierzą się ponownie w ramach I rundy fazy play-off. Pierwszy mecz 10 kwietnia. Warto również dodać, że w Tychach do składu Sokoła po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Michał Jankowski.

GKS Tychy – Rawlplug Sokół Łańcut 88:92
(25:22, 22:26, 24:22, 17:22)

GKS: Śpica (9), Trubacz (25), Wrona (15), Kędel (17), Stryjewski (8) oraz Woroniecki (5), Karpacz (2), Mąkowski (7) i Ziaja
Sokół: Zaguła (7), Kulikowski (6), Karolak (5), Małgorzaciak (22), Pełka (22) oraz Fraś (11), Jankowski (9), Majka (4) i Czerwonka (6)