Strona Główna > Aktualności > I liga M: Sokół wygrał w Tychach i jest krok od awansu

I liga M: Sokół wygrał w Tychach i jest krok od awansu

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał GKS Tychy na wyjeździe i objął prowadzenie 2-1 w rywalizacji ćwierćfinałowej. Do awansu do półfinału koszykarzom z Łańcuta brakuje już tylko jednej wygranej.

Po ostatniej porażce u siebie Sokół był mocno zmobilizowany, by tym razem okazać się górą. Wprawdzie trzeba było sobie poradzić na parkiecie rywala, ale w fazie zasadniczej zawodnicy trenera Dariusza Kaszowskiego już pokazali, że to jest możliwe. Pierwsza kwarta długo była wyrównana, ale na cztery minuty przed końcem gracze z Łańcuta zaczęli stopniowo budować swoją przewagę. Ostatecznie po pierwszej odsłonie było 29:18 dla gości. W drugiej kwarcie miejscowi wzięli się mocno do roboty i zbliżyli się nawet na 4 punkty, ale w końcówce sokoły troszkę bardziej odskoczyły choć ich przewaga po pierwszej połowie wynosiła już tylko 6 „oczek”.

Początek trzeciej odsłony to znowu mocne uderzenie Sokoła – GKS stanął, a goście po trafieniach Małgorzaciaka i Klimy uciekli znowu na 10 punktów. Przez większość tej części gry łańcucianie potrafili utrzymać mniej więcej taki dystans, ale w końcówce wydawało się, że GKS znowu zmniejszy te straty. Wtedy jednak dał o sobie znać Michał Jankowski, który pokazał, jak skuteczny potrafi być przy rzutach za 3 punkty i przed czwartą kwartą goście prowadzili 71:63. W ostatniej odsłonie GKS już nie potrafił zbliżyć się do Sokoła i ostatecznie mecz zakończył się pewną wygraną zespołu z Łańcuta.

Kolejny mecz odbędzie się w niedziele. Jeśli Sokół ponownie wygra, awansuje do półfinału.

GKS Tychy – Rawlplug Sokół Łańcut 82:94
(18:29, 23:18, 22:24, 19:23)

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Sokoła

GKS: Śpica (11), Trubacz (11), Wrona (5), Kędel (23), Stryjewski oraz Woroniecki (10), Karpacz (1), Grochowski (12), Mąkowski (9), Wspaniały, Jakacki i Ziaja
Sokół: Zaguła (7), Kulikowski (2), Karolak (2), Małgorzaciak (18), Klima (10) oraz Fraś (15), Jankowski (22), Pełka (9), Majka (3) i Czerwonka (6)