Strona Główna > Aktualności > I liga M: Sokół pokonał WKK we Wrocławiu, 35 punktów Małgorzaciaka

I liga M: Sokół pokonał WKK we Wrocławiu, 35 punktów Małgorzaciaka

Rawlplug Sokół Łańcut pokazał klasę w wyjazdowym starciu z WKK Wrocław. W ekipie z Podkarpacia bardzo skuteczny był Filip Małgorzaciak, który w ostatnich spotkaniach zawsze był bardzo czujnie pilnowany i nie mógł rozwinąć skrzydeł. Tym razem jednak był nie do zatrzymania.

Na samym początku sokołom niespecjalnie się wiodło, bo było już 8:0 dla gospodarzy… Zawodnicy trenera Dariusza Kaszowskiego jednak szybko się pozbierali i na 6 minut przed końcem pierwszej kwarty był już remis. Później miejscowi nie byli już w stanie zbudować sobie przewagi, bo łańcucianie nie pozwalali im odskoczyć, a w samej końcówce nawet wyszli na minimalne prowadzenie. Druga odsłona lepiej zaczęła się dla gości. Sokoły po kilku minutach wyszły na 10-punktowe prowadzenie. To jednak wcale nie rozstrzygnęło spotkania, bo wrocławianie zerwali się do walki i po pierwszej połowie przegrywali zaledwie 1 „oczkiem”.

W trzeciej kwarcie mocno ruszyli do ataku gracze Sokoła. Graczom wrocławskim mocno zaczął dawać się we znaki Filip Małgorzaciak, który w samej trzeciej odsłonie rzucił 10 punktów (czyli prawie połowę ze wszystkich, które łańcucianie zdobyli w tej kwarcie). Zespół gości wyraźnie poczuł, że to spotkanie można wygrać i nie powinno się tej szansy wypuścić z rąk. Tak też właśnie się stało i w czwartej kwarcie łańcucianie spokojnie kontrolowali już przebieg tego spotkania.

Warto zauważyć, że liderem łańcuckiej ekipy we Wrocławiu ponownie był Filip Małgorzaciak, który w ostatnich spotkaniach zawsze był bardzo czujnie pilnowany i nie mógł rozwinąć skrzydeł. Tym razem jednak był nie do zatrzymania.

WKK Wrocław – Rawlplug Sokół Łańcut 65:78
(15:18, 22:20, 13:21, 15:19)

WKK: Jędrzejewski (13), Kiwilsza (11), Sitnik (5), Patoka (5), Rutkowski (9) oraz Uberna, Niedźwiedzki (10), Grzeliński i Prostak (12)
Sokół: Zaguła (5), Kulikowski, Karolak (7), Małgorzaciak (35), Klima oraz Fraś (6), Pełka (11), Majka (9) i Czerwonka (5)