Strona Główna > Aktualności > I liga M: Śląsk II przegrał w Pruszkowie, będzie nowy trener we Wrocławiu

I liga M: Śląsk II przegrał w Pruszkowie, będzie nowy trener we Wrocławiu

Elektrobud-Investment ZB Pruszków wygrał z TBS Śląskiem II Wrocław 97:78. Rozgrywka toczyła się powoli, pod dyktando gospodarzy, jednak ilość punktów pokazała, że powolne tempo nie oznacza małej liczby akcji. Do zwycięstwa Pruszków poprowadził Adrian Suliński, który zdobył 21 punktów oraz miał 71% skuteczności w rzutach zza łuku. Po tym meczu z funkcją trenera wrocławskiej drużyny pożegnał się Jerzy Chudeusz.

Spotkanie otworzył Znicz wsadem Krystiana Tyszki. Nieskuteczne akcje Wojskowych pozwoliły gospodarzom na zdobycie pierwszych 6 oczek. Konto WKS-u dopiero w 4. minucie otworzył Jan Wójcik. Cierpliwe rozgrywanie przez podopiecznych Andrzeja Kierlewicza przynosiło im skutki, goście starali się z kolei gonić ich punktami zdobywanymi w kontrach. W ataku pozycyjnym mieli jednak duże problemy, przez co po 10 minutach przegrywali 24:16.

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej – dominowali gospodarze. Złą passę przerwał Aleksander Leńczuk, zdobywając dla swojej drużyny dwa oczka. Dziurawa defensywa Śląska nie pozwalała na poprawę wyniku w ataku. Skuteczność z gry na poziomie 38% nie dawała szans na dogonienie rywali, którzy wygrywali już 42:18. Jedyne punkty, jakie spływały na konto Wojskowych, były zdobywane z rzutów wolnych. Jednak gospodarze też korzystali z fauli Śląska, gdyż obie drużyny wykorzystały swój limit przewinień. Pierwszą połowę zakończył Adrian Suliński rzucając zza łuku w ostatniej sekundzie akcji. Pruszkowianie prowadzili 52:28.

Na początku trzeciej kwarty obie drużyny miały problemy z trafianiem do kosza.. Po dwóch minutach pierwszy punkty zdobył Roman Janik. Później gospodarze trafili dwie trójki i wsad. Po tych akcjach sposób Znicz Pruszków prowadził już 62:34. Królem rzutów zza łuku w tym meczu na pewno był Suliński, który trafił 5 z 7 takich prób.. Wojskowi cały czas popadali w coraz większy deficyt. Korzystali wciąż z rzutów wolnych. Jakub Musiał prowadził drużynę ze 100%-ową skutecznością w każdej kategorii i 16 zdobytymi punktami. Trójkolorowi zdawali się odzyskać swój rytm, jednak wciąż byli mocno w tyle. Przed ostatnią kwartą pruszkowianie wygrywali 71-52.

Obie drużyny chciały narzucić swoje tempo na ostatnie 10 minut gry. Znicz chciał grać powoli, Śląsk wręcz przeciwnie. W pierwszej minucie gospodarze trafili dwa razy za trzy pokazując, że to oni wciąż kontrolują grę. Goście starali się nie pozostawać w tyle, jednak nawet ich dwie trójki nie dały im szans na nadrobienie strat. Na zegarze zostało pięć minut, a tablica pokazywała wynik 83:62. Ogrom rzutów wolnych bardzo spowolnił rozgrywkę. Różnica w punktach wciąż pozostawała mniej więcej taka sama. Problemy techniczne wymusiły krótką przerwę, na parkiecie jednak nic się nie zmieniło. Znicz Basket Pruszków wygrał ostatecznie 97:78.

Gwiazdą meczu dla WKS-u był Jakub Musiał, który swoją skutecznością rzutów zdobył tyle samo punktów co Adrian Suliński dla Pruszkowa, 21. Po meczu wrocławski klub poinformował, że Jerzy Chudeusz nie będzie już trenerem drużyny TBS Śląska II Wrocław. Kontrakt ze szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron.  Jerzy Chudeusz poprowadził młodzieżową drużynę WKS-u w 14 spotkaniach, notując bilans 7-7. TBS Śląsk II Wrocław zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Elektrobud-Investment ZB – Śląsk II Wrocław 97:78
(24:16, 28:12, 19:24, 26:26)