Strona Główna > Aktualności > I liga M: Pierwsza porażka GKS-u, nie ma już niepokonanych drużyn

I liga M: Pierwsza porażka GKS-u, nie ma już niepokonanych drużyn

Nie ma już niepokonanych drużyn w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Ostatnim zespołem, który stracił punkty w sezonie 2020/2021 jest GKS Tychy. Ekipa z Górnego Śląska uległa na wyjeździe najlepszemu zespołowi poprzednich rozgrywek Górnikowi Trans.eu Wałbrzych.  29 punktów dla gospodarzy rzucił Krzysztof Jakóbczyk, a 8 asyst miał Kamil Zywert. Z double-double zawody ukończył podkoszowy GKS Przemysław Wrona – 15 pkt i 11 zbiórek.

Udana końcówka pierwszej kwarty sprawiła, że po 10 minutach gry GKS prowadził w Wałbrzychu 19:14. Kolejne minuty należały jednak do Krzysztofa Jakóbczyka, który bezlitośnie wykorzystywał luki w obronie rywali. 33-letni obrońca w drugiej odsłonie rzucił 12 z 23 punktów zespołu, a Górnik Trans.eu objął prowadzenie.

Przed meczem w Wałbrzychu koszykarze GKS spośród wszystkich klubów Suzuki 1 Ligi Mężczyzn trafiali średnio najwięcej rzutów za dwa punktu – ponad 27 na mecz, prezentując przy tym najlepszą skuteczność w lidze. W starciu z zespołem Łukasza Grudniewskiego mieli problem ze zdobywaniem punktów z pola trzech sekund, na skutek czego w drugiej połowie miejscowi stopniowo powiększali swoją przewagę. W całym spotkaniu tyszanie trafili 16 z 44 rzutów za dwa punkty, w pozostałych statystykach prezentując się podobnie jak w poprzednich meczach.

29 punktów dla gospodarzy rzucił Krzysztof Jakóbczyk, a 8 asyst miał Kamil Zywert. Z double-double zawody ukończył podkoszowy GKS Przemysław Wrona – 15 pkt i 11 zbiórek.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – GKS Tychy 84:68
(14:19, 23:14, 25:17, 22:18)

Górnik: Koperski (3), Durski (5), Jakóbczyk (29), Bojanowski (13), Cechniak (8) oraz Malesa (6), Wróbel (4), Stankiewicz (2), Podejko (4), Niziński, Ratajczak (7) i Zywert (3)
GKS: Śpica (4), Trubacz (5), Wrona (15), Kędel (9), Stryjewski (8) oraz Woroniecki (11), Karpacz (5), Grochowski (6), Polakowski, Mąkowski (2), Jakacki i Ziaja (3)