Strona Główna > Aktualności > I liga M: Czarni zgodnie z planem rozpoczęli ćwierćfinał

I liga M: Czarni zgodnie z planem rozpoczęli ćwierćfinał

Słupszczanie po bardzo emocjonującym spotkaniu, zanotowali pierwsze zwycięstwo w serii z pruszkowskim Zniczem. Wygrali 90 do 82 i prowadzą w ćwierćfinale 1:0. Kolejny mecz już w niedzielę – 11 kwietnia. Gra toczy się do 3 wygranych meczów.

Długo o korzystny wynik musieli obawiać się zwycięzcy rundy zasadniczej Grupa Sierleccy-Czarni. Słupszczanie zgodnie z przewidywaniami wygrali pierwszą kwartę (28:16), ale później na dużo pozwolili Elektrobud-Investment ZB. Goście jeszcze na cztery minuty przed końcem przegrywali różnicą dwóch punktów, ale punkty Dawida Słupińskiego i Damiana Pielocha zapewniły miejscowym większy komfort.

Sam mecz był bardzo dobrym koszykarskim widowiskiem, a wynik praktycznie do samego końca pozostawał sprawą otwartą. Gospodarze dobrze zaczęli i wydawało się, że przejmą kontrolę nad spotkaniem, jednak przyjezdni szybko odrobili straty i gra toczyła się punkt za punkt. Przy pięciopunktowej stracie na minutę przed końcem z dystansu rzucał skuteczny wcześniej Adrian Suliński (w całym spotkaniu 6 na 9 za 3) , ale jego próba nie znalazła drogi do kosza. Kilka chwil później podopieczni Mantasa Cesnauskisa mogli świętować wygraną.

W ekipie gości znakomicie zaprezentował się duet Roman Janik i Adrian Suliński, którzy zdobyli łącznie 40 punktów, aż dziesięciokrotnie trafiając z za linii trzypunktowych rzutów. W słupskiej ekipie na wyróżnienie zasługują Damian Pieloch – autor 19 oczek, Dawid Słupiński – zdobywca 18 punktów oraz Adrian Kordalski, który zdobył 14 punktów, ale miał też 10 asyst oraz 8 zbiórek.

Grupa Sierleccy Czarni – Znicz Pruszków 90:82
(28:16, 18:30, 22:22, 22:14)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Czarnych

Czarni: Słupiński (18), Pieloch (19), Kordalski (14), Kurpisz (6), Śmigielski (15), Pabian (10), Kulikowski (2) i Musiał (6)
Znicz: Suliński (24), Janik (16), Sobczak (2), Kierlewicz (17), Tyszka (10) i Szwed (13)