Strona Główna > Aktualności > I liga M: Czarni wygrali w Prudniku i zakończyli rundę zasadniczą na 1. miejscu

I liga M: Czarni wygrali w Prudniku i zakończyli rundę zasadniczą na 1. miejscu

Słupszczanie w Prudniku dopięli swojego celu. Do fazy play–off przystąpią z pierwszego miejsca. Czarne Pantery wygrały 80 do 66. Oznacza to, że w każdej rundzie rywalizacji będą mieli przewagę własne parkietu. W meczu z Pogonią wygrana wcale nie przyszła łatwo.

W Prudniku spotkanie długo nie był popisem ofensywy z obu stron. Pierwsi jednak przełamali się miejscowi, dzięki czemu na półmetku inauguracyjnej odsłony było 8:2 dla nich. Nie poszli oni jednak za ciosem, a goście zaczęli stopniowo odrabiać straty, aż 100 sekund przed końcem tej części gry po raz pierwszy wynik na tablicy był korzystniejszy dla nich (12:11). Prudniczan jednak to nie zatrzymało, a dzięki trafieniu z dystansu Stanferda Sanny’ego nawet nieco odskoczyli, bo na 18:14.

W drugiej kwarcie prezentowali się jeszcze lepiej i bywały momenty, że mieli 10 „oczek” więcej. Jak choćby po akcji „2+1” Tomasza Nowakowskiego (25:15) czy po celnej próbie zza linii 6.75 m. Wojciecha Pisarczyka (35:25). W końcówce Pogoń stanęła i Czarni zniwelowali straty do trzech punktów (37:34).

Po zmianie stron jednak znowu mieliśmy wyrównany bój na całego. Aż do stanu po 47, gdy to trzy osobiste z rzędu trafił Tomasz Madziar. Potem jednak gra podopiecznych Dominika Tomczyka zupełnie się posypała. Dość napisać, iż w końcówce trzeciej kwarty i przez połowę czwartej w ciągu łącznie ośmiu minut zdobyli tylko cztery punkty. Natomiast goście uzyskali wówczas pod tym względem 24 „oczka” (51:71) i stało się jasne, że jest już po meczu. Później już mieliśmy tylko „szlifowanie” wyniku.

Pogoń Prudnik – Czarni Słupsk 66:80
(18:14, 19:20, 12:22, 17:24)

Pogoń: Madziar (18), Sanny (14), Pisarczyk (12), Nowakowski (9), Garwol (5), Kutta (5), Kociuga (2), Kapuściński (1), Gnilka, Mazur, Mordzak i Sroka
Czarni: Kordalski (13), Musiał (13), Długosz (2), Kulikowski (9), Kurpisz (6), Słupiński (11), Pieloch (5), Pabian (7) i Śmigielski (14)