Strona Główna > Aktualności > I liga M: Czarni nie pozostawili złudzeń Politechnice

I liga M: Czarni nie pozostawili złudzeń Politechnice

Słupszczanie po dość jednostronnym meczu wygrali z rywalami z Opola 72:60. Czarni radzić musieli sobie bez swojego kapitana – Adriana Kordalskiego, którego z gry wyeliminował uraz. W następny meczu zawodnik powinien być już gotowy do gry.

Potyczka zaczęła się dla będących w środku tabeli opolan całkiem obiecująco. Nieźle w ich szeregach punktował między innymi Bartosz Jankowski, co pozwoliło im prowadzić 16:13. Końcówka pierwszej kwarty należała już jednak do Czarnych, którzy ostatecznie wygrali ją 18:17.

Niejako siłą rozpędu weszli oni też w drugą część gry, która okazała się decydująca dla losów całej rywalizacji. Nim jeszcze na dobre ona się zaczęła, gospodarze już prowadzili 24:17. Od tego momentu jeszcze mocniej podkręcali tempo, dzięki czemu na półmetku mieli już 13 „oczek” zaliczki (40:27). Gracze ze Słupska nieźle trafiali z dystansu i szczelnie bronili. Pod koszem bezkonkurencyjny był Dawid Słupiński, który w całym meczu zapisał na swoim koncie 14 punktów oraz 12 zbiórek.

W trzeciej kwarcie Czarni spokojnie kontrolowali wypracowaną przewagę, a w szczytowym momencie powiększyli ją nawet do 23 punktów (57:34). Od jej końcówki do końca spotkania nieco lepiej spisywał się już z kolei Weegree AZS, w którego szeregach wyróżniał się Artur Łabinowicz. Opolanie byli w stanie w sporym stopniu zniwelować stratę, bo nawet do 11 punktów, lecz tak naprawdę zwycięstwo ekipy ze Słupska nie było ani przez moment zagrożone. Czarni radzić musieli sobie bez swojego kapitana – Adriana Kordalskiego, którego z gry wyeliminował uraz. W następny meczu zawodnik powinien być już gotowy do gry.

Grupa Sierleccy Czarni – Politechnika Opole 72:60
(18:17, 22:10, 17:12, 15:21)

Czarni: Słupiński (14), Pieloch (14), Śmigielski (11), Musiał (12), Pabian (11), Kurpisz (2), Kulikowski (2) i Przyborowski (6)
Politechnika: Jankowski (16), Lewiński (5), Krajewski (6), Brenk (5), Łabinowicz (17), Szymański (9) i Jodłowski (2)