Strona Główna > Aktualności > I liga K: Pierwszy mecz finału dla koszykarek Polonii Warszawa

I liga K: Pierwszy mecz finału dla koszykarek Polonii Warszawa

Trzymający w napięciu do samego końca był pierwszy mecz finału 1 Ligi Kobiet, w którym SKK Polonia Warszawa wykorzystała atut własnej hali. Czarne Koszule pokonały Top Market MKS Pruszków 61:56. Gra się do dwóch wygranych. Kolejne spotkanie w sobotę w Pruszkowie. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy MUKS Poznań a AZS Politechnika Korona Kraków zakończył się remisem.

Finał 1 Ligi Kobiet rozpoczął się od prowadzenia miejscowych 5:2, ale w kolejnych minutach przewagę uzyskały podopieczne Jacka Rybczyńskiego, które po serii dziewięciu punktów z rzędu wygrywały 20:13. Swoje doświadczenie wykorzystywała Olivia Szumełda-Krzycka, dużą aktywnością wykazała się też Marzena Marciniak.

Przyjezdne prowadziły już 24:17, po czym nie wykorzystały dwóch posiadań w ataku. W połowie drugiej kwarty MKS po akcji Anny Kuncewicz miał jeszcze sześć punktów więcej, lecz zanotował przestój, który w perspektywie całych zawodów kosztował pruszkowianki wygraną. Od stanu 22:28 Czarne Koszule rzuciły 13 punktów z rzędu, dzięki czemu na przerwę schodziły prowadząc 35:28.

Pod koniec trzeciej odsłony zawodniczki Macieja Gordona uzyskały najwyższą przewagę (51:38), ale ambitnie walczące koszykarki Top Market MKS zdołały zbliżyć się na odległość jednego trafienia z gry. Mogły bliżej, ale nie wykorzystały jednego rzutu wolnego oraz posiadania w ataku. Rzut Marty Mistygacz ustalił wynik rywalizacji.

Najlepszą punktującą spotkania została Anna Pawłowska – 25 punktów. 17 punktów, 10 zbiórek i 4 asysty Olivii Szumełdy-Krzyckiej. Double-double w Top Market MKS miały też Marzena Marciniak (10 pkt i 10 zbiórek) oraz Magdalena Parysek-Bochniak (11 pkt i 11 zbiórek), która podobnie jak Klaudia Sosnowska nie opuściła boiska ani na sekundę (8 pkt, 8 zbiórek i 7 asyst).

SKK Polonia Warszawa – Top Market MKS Pruszków 61:56
(13:18, 22:10, 16:10, 10:18)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Polonii

Polonia: Pawłowska (25), Olszewska (3), Mistygacz (6), Sosnowska (8), Leszczyńska (10) oraz Kędzierska (2), Bucyk (7) i Kowalska
MKS: Szumełda-Krzycka (17), Marciniak (10), Parysek-Bochniak (11), Szyller (2), Dmochewicz (7) oraz Grygiel (2), Kuncewicz (2), Zaborska i Kuczyńska (5)