Strona Główna > Aktualności > I liga K: Dziesiąta wygrana KKS-u Olsztyn

I liga K: Dziesiąta wygrana KKS-u Olsztyn

W 15. kolejce I ligi koszykarki KKS Olsztyn bez kłopotów pokonały rywalki z Sokołowa Podlaskiego. KKS był faworytem sobotniego meczu – olsztynianki wygrały dwa ostatnie pojedynki (95:78 z Politechniką i 73:54 z Łomiankami), natomiast Sokołów doznał klęski z Polonią, bowiem we własnej hali przegrał… 23:81! Warto zauważyć, że było to już 14. zwycięstwo z rzędu podopiecznych Macieja Gordona w tym sezonie. Biorąc pod uwagę także końcówkę poprzednich rozgrywek, to Polonia nie przegrała już od 19 kolejek.

W Olsztynie prowadzenie po wykorzystanym rzucie wolnym objęły koszykarki z Sokołowa, ale 15 sekund później celną trójką popisała się Wawrzyniak. Potem przez osiem minut trwała wyrównana walka (17:17), ale końcówka pierwszej kwarty należała do podopiecznych trenera Tomasza Sztąberskiego, które rzuciły 6 punktów z rzędu. A konkretnie to rzuciła Sztąberska za 3, 2 i 1 oczko!

W drugiej kwarcie utrzymywała się kilkupunktowa przewaga KKS, a przed przerwą ostatni celny zaliczyła Giżyńska, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:34 dla gospodyń.

W trzeciej kwarcie KKS nadal kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i systematycznie powiększał przewagę: 46:36 po rzucie Żukowskiej, 50:38 po trójce Wawrzyniak. Ostatecznie 12 oczek więcej miały olsztynianki przed ostatnią częścią meczu, ale nie zamierzały zwalniać tempa. Do kosza trafiły Gromadzińska (3) i Giżyńska (2), w efekcie po 31 minutach olsztynianki wygrywały 67:50, a gdy cztery minuty później Gromadzińska zdobyła kolejne dwa oczka, wtedy było już 75:55. Takiej przewagi nie można już było roztrwonić, tym bardziej że rywalki po prostu były zdecydowanie słabsze. W efekcie olsztynianki odniosły 10. zwycięstwo w tym sezonie.

KKS Olsztyn – MPKK Sokołów Podlaski 82:61
(23:17, 19:17, 20:14, 20:13)

KKS: Chełchowska (6), Żukowska (13), Wawrzyniak (10), Woźniak (15), Wichłacz (5) oraz Sztąberska (8), Przeradzka, Gromadzińska (12), Bałdyga, Kitkowska, Giżyńska (13) i Birkos
Sokołów: Zdrodowska (12), Kuras, Jastrzębska (7), Maślanka (18), Iwaniuk (7) oraz Elenc (2), Jurczak, Karpiszuk (5), Zieniewska, Dzikowska (2) i Dec (8)