Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Zespół Waczyńskiego przegrał po dogrywce, szanse na awans uciekają

Hiszpania M: Zespół Waczyńskiego przegrał po dogrywce, szanse na awans uciekają

Unicaja Almeira przegrała po dogrywce jednym punktem niezwykle ważny mecz z Baskonią Vitoria-Gasteiz i ma już dwie porażki na koncie w grupie A turnieju finałowego ligi hiszpańskiej. Ta porażka może oznaczać dla zespołu Adama Waczyńskiego utratę szans na awans do półfinału nawet przy wygranej w ostatnim meczu z Bilbao. Polak grał w tym meczu ponad 8 minut i zakończył go z zerowym dorobkiem punktowym.

Po wyrównanym początku meczu to Unicaja po trafieniach za trzy punkty Axela Bouteille i Josha Adamsa odskoczyła rywalom (12:5), ale nie na długo. W zespole Baskonii za trzy punkty trafił Shavon Shields, a po rzucie z półdystansu Tornike Shengelii był już remis 16:16. W końcówce za trzy trafiali jeszcze Alberto Diaz dla zespołu z Almeiry i Achille Polonara dla Baskonii i pierwsza kwarta zakończyła się remisem 19:19. O drugiej kwarcie koszykarze Unicaji chyba będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Po trafieniach Polanary i Jaysona Grangera rywale szybko uciekli im na pięć punktów, a potem jeszcze powiększali swoją przewagę. Gdy za dwa punkty trafił Micheal Eric, Baskonia prowadziła już 29:19, a rywale byli całkowicie bezradni. W końcówce Pierria Henry jeszcze powiększył przewagę (44:30) i jakby na pocieszenie tuż przed przerwą trafił za trzy punkty Gal Mekel, zmniejszając straty do 11 punktów.

Fatalną drugą kwartę zespół Adama Waczyńskiego odrobił po przerwie. Gdy Deon Thompson trafił za dwa punkty koszykarze Unicaji przegrywali już tylko czterema punktami (40:44), a po chwili to oni wyszli na prowadzenie po celnym rzucie Wołodymira Geruna. Gra znów się wyrównała i wynik długo oscylował wokół remisu, a na 39 sekund przed końcem tej kwarty Diaz celnym rzutem za dwa punkty zapewnił prowadzenie zespołowi z Almeiry (56:54). W czwartej kwarcie znów trwała wyrównana walka. Po trafieniu Micheala Erica Baskonia wyszła na prowadzenie 63:61, ale Unicaja miała w swym składzie świetnie tego dnia dysponowanego Alberto Diaza, który znów dał przewagę swojemu zespołowi. Na 90 sekund przed końcem po trafieniu Melvina Ejima Unicaja prowadziła 75:70 i wydawało się, że jest w stanie rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Trafił jednak Ilimane Diop, potem Zoran Dragić wykorzystał dwa rzuty osobiste i na 13 sekund przed końcem Unicaja miała już tylko punkt przewagi. Faulowany Mekel wykorzystał tylko jeden rzut wolny (76:74), a na cztery sekundy przed końcową syreną Polonara celnym rzutem doprowadził do wyrównania i dogrywki.

W niej znów żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalom. Gdy po trafieniu Henry’ego Baskonia prowadziła 83:80, za chwilę również celnym rzutem za trzy punkty wyrównał Axel Bouteille. Ten zawodnik powtórzył ten wyczyn na 46 sekund przed końcem i Unicaja prowadziła 86:83, ale… nie była w stanie utrzymać przewagi. Najpierw Henry doprowadził rzutem z dystansu do wyrównania, a na sekundę przed końcem Achille Polonara wykonywał rzuty osobiste. Pierwszego spudłował, ale w drugim już się nie pomylił i dał Baskonii zwycięstwo być może na wagę awansu do półfinału.

Baskonia Vitoria-Gasteiz – Unicaja Malaga 87:86
(19:19, 25:14, 10:23, 22:20, 11:10)

Baskonia: Henry (14), Janning (5), Shengelia (9), Shields (9), Eric (10) oraz Vildoza (13), Diop (6), Granger (2), Dragić (10) i Polonara (9)
Unicaja: Thompson (10), Adams (8), Gerun (8), Bouteille (16), Mekel (17) oraz Brizuela (4), Diaz (17), Simonović, Waczyński, Ejim (6), Guerrero i Suarez