Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Zabójcza końcówka Valencia BC i wygrana być może na wagę awansu

Hiszpania M: Zabójcza końcówka Valencia BC i wygrana być może na wagę awansu

Koszykarze z Walencji przegrywali do przerwy 12 punktami z San Pablo Burgos. Jednak świetna w ich wykonaniu czwarta kwarta dała im trzecie zwycięstwo w grupie B, które przesądza już praktycznie o awansie do półfinału. Chyba, że Valencia niespodziewanie przegra w ostatniem meczu, a wyniki ułożą się dla niej niekorzystnie. Szanse awansu z tej grupy przed ostatnią serią spotkań ma wciąż pięć zespołów.

Początek meczu należał do koszykarzy z Burgos, którzy po trafieniu za trzy punkty Pablo Aguilara prowadzili już 7:2. Valencia próbowała odrabiać straty, ale gdy z dystansu trafił Bruno Fitipaldo, było już 14:7 dla San Pablo. W końcu gospodarze dopięli swego i doprowadzili do remisu 16:16 na trzy minuty przed końcem, ale rywale znów im uciekli. Na minutę przed końcem trafił za trzy punkty Ferran Bassas i był to ostatni celny rzut w tej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 27:20 dla zespołu z Burgas.

W drugiej kwarcie zespół San Pablo nie zwalniał tempa. Celnie rzucali Augusto Lima i Aguilar, a gdy za trzy punkty trafił również Vitor Benite, prowadzili już 44:29. Na 41 sekund przed przerwą za trzy punkty trafił Dragan Apic i przewaga San Pablo była w tym momencie największa i wynosiła 15 punktów. Odpowiedział również „trójką” Sam Van Rossom i na przerwę koszykarze z Walencji schodzili przegrywając wysoko 39:51.

Po wznowieniu gry nie do zatrzymania w zespole VCB był Mike Tobey, który raz po raz rzucał z dystansu. Dwa kolejne jego trafienia zza linii rzutów za trzy punkty spowodowały, że przewaga zespołu z Burgas stopniała do 8 punktów (58:50), jednak San Pablo zdołało ją utrzymać do końca tej kwarty. Na sekundy przed końcem dwa rzuty osobiste wykorzystał Bojan Dubljević i Valencia wciąż przegrywała 58:67.

Czwarta kwarta była jednak w wykonaniu VCB piorunująca. Świetnie grali Tobey i Alberto Abalde i po rzucie tego ostatniego za trzy punkty straty zmalały do pięciu punktów (73:78). Gdy na niecałe trzy minuty przed końcem z dystansy trafił Aaron Doornekamp i przewaga San Pablo zmalała do jednego punktu (84:83) w zespole Burgos zrobiło się nerwowo. Po chwili reprezentant Kanady ponownie trafił za trzy i to Valencia prowadziła już 88:86. Trener San Pablo poprosił o przerwę, po której Bruno Fitipaldo odzyskał prowadzenie dla San Burgas na minutę przed końcową syreną po akcji 3+1. W końcówce jednak zadziwiał Doonerkamp, który po raz trzeci trafił za trzy punkty (91:90). W kolejnej akcji dla Burgos spudłował Apic, a na 7 sekund przed końcem Jordan Loyd rzutem za trzy punkty dobił rywali.

Valencia Basket Club – San Pablo Burgos 94:90
(20:27, 19:24, 19:16, 36:23)

VCB: Labeyrie (7), Van Rossom (12), Tobey (21), San Emeterio (2), Sastre (7) oraz Colom (3), Marinković, Loyd (13), Abalde (14), Motum, Dubljević (6) i Doornekamp (9)
San Pablo: Fitipaldo (17), Benite (15), Vega (3), Aguilar (12), Apic (8) oraz Salvo (7), Mcffaden (4), Rivero (9), Bassas (9), Bieshaar i Lima (6)