Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Zabójcza druga połowa koszykarzy z Walencji

Hiszpania M: Zabójcza druga połowa koszykarzy z Walencji

Dwie różne połowy mogli oglądać telewidzowie obserwujący mecz drugiej serii spotkań w grupie B turnieju finałowego ligi hiszpańskiej. Po dwóch kwartach Casademont Saragossa prowadził 10 punktami z Valencia Basket i wydawał się kontrolować przebieg gry. W trzeciej kwarcie koszykarze z Walencji zdemolowali rywali, wygrywając 14 punktami i wyszli na prowadzenie, które jeszcze powiększyli w końcówce.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli wprawdzie koszykarze z Walencji, ale rywale bardzo szybko wyrównali. Po pięciu minutach gry VBC prowadziła 12:9, jednak druga część pierwszej kwarty zdecydowanie należała do drużyny Casademontu. Trafienia Nemanji Radovica i dwa rzuty za trzy punkty w końcówce Robina Benzinga dały koszykarzom z Saragossy prowadzenie 20:15. W drugiej kwarcie Casademont cały czas utrzymywał przewagę, która w pewnym momencie wzrosła już do 10 punktów. Po rzucie Carlosa Alocena z dystansu było 40:30. Wynik do przerwy ustanowił rzut za trzy punkty Abalde, ale Valencia wciąż traciła dziesięć punktów do rywali (35:45).

Gdy wydawało się, że Casademont spokojnie będzie budował swoją przewagę i nadal kontrolował wynik spotkania, zespół z Walencji w trzeciej kwarcie wręcz rozbił rywali. Odmienieni po przerwie podopieczni trenera Jaume Ponsarnau trafiali raz za razem i po rzucie za trzy punkty Louisa Labeyrie doprowadzili do remisu 52:52. W końcówce Valencia wyszła na prowadzenie, wygrywając tę część meczu 24:10 i prowadząc już 59:55. Gospodarze turnieju finałowego nie zamierzali zwalniać również w ostatniej kwarcie. Świetnie grali zwłaszcza Bojan Dublijević i Mike Tobey, ale Casademont zerwał się do odrabiania strat. Po celnym trafieniu Radovica za trzy punkty na pięć minut przed końcem znów był remis (67:67). Ostatnie minuty to jednak popis gry zespołu z Walencji. Po rzucie z półdystansu Tobeya na trzy minuty przed końcem VBC prowadziła już 74:67, a gdy ten zawodnik ponownie trafił na 80 sekund przed końcem, Valencia miała 16 punktów przewagi i była już pewna wygranej. W ostatnich sekundach meczu dwie „trójki” Vanji Marinkovica ustaliły wynik meczu na 89:71. Była to druga wygrana koszykarzy z Walencji w drugim meczu. Zespół z Saragossy ma na swoim koncie już dwie porażki i niewielkie szanse na awans do półfinału.

Valencia Basket Club – Casademont Zaragoza 89:71
(15:20, 20:25, 24:10, 30:16)

Valencia BC: Marinković (9), Abalde (11), Van Rossom (9), Tobey (17), Doornekamp (6) oraz Colom, Loyd (12), Labeyrie (8), Dubljević (11) i San Emeterio (6)
Casademont: Pradilla (4), Brussino (8), San Miguel (2), Ennis (14), Hlinason oraz Barreiro, Radović (10), Alocen (14), Etxeguren, Benzing (14), Krejci (5) i Garcia