Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Wygrana Iberostaru na zakończenie, Gielo z 5 punktami

Hiszpania M: Wygrana Iberostaru na zakończenie, Gielo z 5 punktami

FC Barcelona już przed pierwszym gwizdkiem mogła być pewna nie tylko awansu, ale i pierwszego miejsca w grupie A. Gracze Iberostaru Teneryfa walczyli i rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając zaledwie jednym punktem. Tomasz Gielo przebywał na boisku 16 minut, zdobywając w tym czasie 5 oczek.

Początek spotkania stał pod znakiem dość wyrównanej gry, wydawało się, że w połowie kwarty Barcelona przyspieszyła (13:9), ale celna „trójka” Lundberga zniwelowała te straty (12:13). Cały czas trwała walka, w której jednak nieprzerwanie lepsi byli koszykarze Iberostar i po trafieniu Guerry mieli juz 5 punktów więcej (22:17), a przewagę zwiększył Konate (25:17).

Iberostar nie zwalniał tempa także na początku drugiej części meczu i szybko powiększył zaliczkę do 10 punktów (29:19). Barcelona nie była w stanie znaleźć swojej skuteczności (23:35), obraz gry się nie zmieniał – po stronie Iberostaru pewnie punktował Lopez (41:29), a później z rogu trafił Salin (47:32). W końcówce rzuty wolne wykorzystał jeszcze Bolmaro, ale cały czas Katalończycy wyraźnie przegrywali pierwszą połowę (37:47).

Już w pierwszych minutach drugiej połowy Barcelona rzuciła się do odrabiania strat, niezawodna celność Kuricia pozwoliła ekipie z Katalonii wyraźnie zmniejszyć dystans (47:49). Ekipa Barcelony skutecznie goniła swoich rywali, co prawda przez większość trzeciej kwarty traciła dwa oczka, ale na niecałe dwie minuty przed jej końcem wyrównała stan rywalizacji po rzutach wolnych Smitsa (58:58), a „trójka” Bolmaro dała Barcy prowadzenie 61:58. Ostatecznie tę kwartę zakończył remis (61:61).

Trafiona „trójka” Zeislofta rozpoczęła ostatnią część pojedynku (64:61). Potem koszykarze z Teneryfy nie zwalniali tempa i po celnym rzucie Lundberga mieli 7 punktów więcej na swoim koncie (71:64). Barca się nie poddawała, zmniejszyła dystans po udanych akcjach Ribasa oraz Pustovyiego (69:71). Pogoń na niewiele się zdała, kolejne minuty stały pod znakiem skuteczności graczy Iberostaru, pod koszem nie pudłowali Bogris czy Konate (77:69). Na to swoją serią odpowiedział Abrines (75:77) i gra znów się wyrównała (79:79). Na 70 sekund przed końcem meczu Konate trafił z dystansu (82:79), ale następnie nie pudłowali Katalończycy (83:82). Ostatnie sekundy to prawdziwa huśtawka, w której raz o punkt lepszy był jeden, raz drugi zespół. Ostatecznie jednak dwa wykorzystane przez Guerrę rzuty wolne dały zwycięstwo graczom z Teneryfy (87:86).

FC Barcelona –  Iberostar Teneryfa 86:87
(17:25, 20:22, 24:14, 25:26)

Barcelona: Davies (20), Ribas (9), Oriola (8), Abrines (9), Bolmaro (11) oraz Pangos, Smits (7), Heurtel (2), Pustovyi (4), Kurić (16) i Martinez
Iberostar: Lundberg (14), Zeisloft (11), Gielo (5), Bogris (2), Konate (18) oraz Radoncić, Salin (5), Lopez (8), Guerra (16) i Suarez (8)