Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Waczyński lepszy od Zyskowskiego, pierwsza porażka Realu

Hiszpania M: Waczyński lepszy od Zyskowskiego, pierwsza porażka Realu

Reprezentanci Polski A.J. Slaughter i Aleksander Balcerowski przyczynili się do wyjazdowego zwycięstwa Herbalife Gran Canaria nad BAXI Manresa 71:64 w 16. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Tomasz Gielo zdobył 18 pkt dla MoraBanc Andora – to jego rekord sezonu. Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim pokonała na wyjeździe RETAbet Bilbao z Jarosławem Zyskowskim.

Wracający do formy po kłopotach zdrowotnych naturalizowany amerykański rozgrywający 33-letni Slaughter w niedzielne popołudnie przebywał na parkiecie 25 minut. Trafił cztery z 11 prób za dwa punkty, jedną z ośmiu zza linii 6,75 m i jedyny wolny. Zanotował także cztery zbiórki, dwie asysty, cztery przechwyty i dwie straty.

Slaughter rozegrał dopiero piąty mecz w barwach klubu z Wysp Kanaryjskich. Powodem kilkumiesięcznej przerwy były problemy kardiologiczne. Cztery z tych spotkań jego drużyna wygrała.

Aleksander Balcerowski, zdobywając 10 pkt w niespełna 17 minut, wyrównał ustanowiony w poprzedniej kolejce swój strzelecki rekord w lidze hiszpańskiej. Na dorobek mierzącego 216 cm 20-letniego koszykarza złożyło się komplet trzech celnych rzutów za dwa punkty oraz cztery z siedmiu trafionych wolnych. Miał także cztery zbiórki, przechwyt, dwa bloki i stratę.

W innym niedzielnym meczu 16. kolejki MoraBanc Andora przegrał na wyjeździe z Iberostarem Teneryfa 81:93. Kadrowicz Tomasz Gielo w spotkaniu przeciwko swojemu byłemu klubowi był najlepszym strzelcem ekipy gości. W niespełna 25 minut zdobył 18 punktów, trafiając dwa z trzech rzutów za dwa punkty, trzy z pięciu za trzy oraz pięć z siedmiu wolnych. Miał także sześć zbiórek i asystę.

Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim pokonała na wyjeździe RETAbet Bilbao z Jarosławem Zyskowskim 91:75 w meczu 16. kolejki hiszpańskiej ligi koszykarzy ACB. Obydwaj Polacy mieli bardzo podobne statystyki. Waczyński, były kapitan reprezentacji, przebywał na pakiecie 23 minut, zdobył 6 pkt (1 z 2 za dwa, 1 z 4 za trzy punkty i 1 z 2 wolnych), miał trzy zbiórki, asystę i przechwyt. Zyskowski spędził na boisku 22 minuty, uzyskał także sześć punktów (2 z 5 rzutów za dwa punkty i obydwa wolne), miał trzy zbiórki, asystę i stratę. Unicaja wygrała dziewiąty mecz w sezonie, a Bilbao poniosło 12. porażkę.

Pierwszej porażki w sezonie doznał lider hiszpańskiej ligi ACB. Real Madryt przegrał na własnym terenie z Barceloną 82:87, ale wciąż przewodzi stawce.