Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Tomasz Gielo z drugą porażką

Hiszpania M: Tomasz Gielo z drugą porażką

Drugą porażkę w turnieju finałowym ligi hiszpańskiej poniosła drużyna Tomasza Gielo. Tym razem od ekipy Polaka lepsi okazali sie koszykarze Baskonia Vitoria-Gasteiz. Gielo spędził na parkiecie cztery minuty.

W drużynie z Teneryfy ciężar rzutów w pierwszych akcjach wziął na siebie Salin, jednak jego skuteczność nie była najlepsza. Próby Kirolbetu Baskonia były trochę lepsze i pozwoliły prowadzić mu 7:5. W kolejnych akcjach i tę ekipę dopadła niemoc w ofensywie. Shermadini wyrównał po 7, ale przeciwnicy zaczęli wykorzystywać kontry, rzucali skuteczniej i m.in. po dwóch rzutach Vildozy prowadzili 17:9. Zeisloft odrobił część strat trzema udanymi rzutami osobistymi, a także akcją za trzy punkty. To było jednak za mało, a zespół z Baskonii zamknął pierwszą część meczu wygraną 22:15.

Tomasz Gielo przed drugą kwartą opuścił boisko, natomiast Vildoza krótko po powrocie do gry podwyższył przewagę do dziesięciu punktów. Iberostar próbował zbliżyć się z wynikiem, ale jedynie rzut za trzy punkty White’a odrobić część straty (24:30). Różnica szybko jednak wróciła do poziomu dziesięciu punktów i tym razem utrzymywała się dłużej. Koszykarze z Baskonii mieli w końcówce okazje do podwyższenia wyniku, ale nie trafili dwóch rzutów.

Piętnastominutowa przerwa dobrze wpłynęła na Erica, który oddawał rzut za rzutem na początku kwarty trzeciej. Nie wszystkie były skuteczne, ale jego zespół dzięki nim nadal prowadził dziesięcioma punktami. To on też podwyższył przewagę do stanu 50:38. Rywale mieli wiele okazji, ale ich bolączką były chybione próby. Na krótką chwilę gra się wyrównała, a zespoły wymieniały się częstszymi udanymi akcjami. Długo to jednak nie trwało i Iberostar ponownie nie trafił trzykrotnie do kosza. Po rzutach osobistych Szengelii ekipa z Baskonii prowadziła już 65:48.

W czwartej kwarcie sporo się działo. Kirolbet Baskonia na jej początku jeszcze bardziej zwiększył dystans. Natomiast następnie do głosu doszli przeciwnicy. Sygnał do walki dały rzuty Lundeberga. Po rzucie Shermadiniego było już tylko 68:60. Gra się wyrównała. W obu ekipach dochodziło do wielu zmian. W samej końcówce to Shermadini zmniejszył starty swojego zespołu do pięciu punktów, ale wynik i tak był niezagrożony, a zespół z Baskonii zanotował wygraną w tym meczu.

Baskonia Vitoria-Gasteiz – Iberostar Teneryfa 79:72
(22:15, 22:18, 21:21, 14:18)

Baskonia: Shengelia (21), Shields (10), Vildoza (10), Diop (10), Granger (3) oraz Henry (6), Janning (3), Eric (10), Dragic (1) i Polonara (5)
Iberostar: Huertas (3), Salin (13), Shermadini (18), White (8), Zeisloft (13) oraz Diez (2), Lundberg (4), Radoncic (3), Gielo, Lopez (3), Bogris (2) i Guerra (3)