Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Świetny występ i wygrana Waczyńskiego w „polskim” meczu

Hiszpania M: Świetny występ i wygrana Waczyńskiego w „polskim” meczu

Rozpoczął się turniej finałowy ligi hiszpańskiej. Już w pierwszej rundzie spotkań grupy A trafiły na siebie drużyny, w których szeregach oglądać można polskich zawodników. W meczu Iberostaru Teneryfa z Tomaszem Gielo w składzie z Unicaja Malaga,w  której gra Adam Waczyński górą okazała się ta druga ekipa. Natomiast Polak poprowadził ją do zwycięstwa, notując najlepszy wynik punktowy w tym spotkaniu.

Dość szybko zawodnicy Unicaja narzucili swój styl gry. Choć i oni popełniali błędy, to jednak grali skuteczniej w ofensywie, nie tracili też piłek. Nie pomogło jedno trafienie Tomasza Gielo. Drużyny nie rzucały za często, ale Unicaja miał dobrą skuteczność w rzutach za trzy punkty (7:4). Skuteczny był Thompson, bardzo aktywnie grał też Mekel, który zaliczył dwie asysty i rzut za dwa punkty. Ważne punkty zdobywał Bouteille, który trafił dwie „trójki”. Po jego rzucie Unicaja prowadziła 15:4. Przez ostatnie trzy minuty do gry włączyli się gospodarze, a za odrabianie strat wziął się Shermadini (12:17). Następnie w obu ekipach doszło do kilku zmian. Pole gry opuścił Gielo. Na boisku pojawił się natomiast drugi z Polaków – Adam Waczyński, zaliczając jedną stratę, ale naprawiając to chwilę później – rzutem za trzy punkty (20:12). Ostatni rzut w tej kwarcie oddał White, a zakończyła się ona wygraną gości 20:15.

Skuteczniej w drugą część meczu weszła drużyna gospodarzy, która po próbach Lundberga i Bogrisa odrobiła część strat (19:21). Na boisku pozostał Adam Waczyński, który dołożył kolejny rzut za trzy punkty (24:19). Przewagę jego zespołu podwyższył jeszcze Brizuela (27:19) i gra toczyła się pod kontrolą Unicai. Kolejne punkty dołożył też Gerun (36:25) i choć po drugiej stronie boiska za trzy punkty trafiali Tomasz Gielo i Salin, to jednak nie wpłynęło znacznie na wynik. Unicaja dołożyła tą kwartą kolejne punkty do prowadzenia, a zespoły zeszły na 15-minutową przerwę przy jej przewadze 43:32.

W trzeciej kwarcie zawodnicy Iberostar Teneryfa dużo mocniej naciskali na rywali. Grali skuteczniej i przechwytywali piłki, co też zamieniali następnie na punkty. Rzucali: Bogris, White i dwukrotnie Huertas, a przewaga ekipy z Malagi stopniała do ośmiu punktów. Po stronie Unicai punktował Thompson, ale gdy znowu na boisko wbiegł Adam Waczyński, zaliczył od razu rzut z dystansu – za trzy punkty (53:41), a przewaga jego ekipy rosła. W kolejnych akcjach było jeszcze ciekawiej. Co prawda obie ekipy najpierw popełniły po błędzie, ale następnie Iberostar zaczął trafiać coraz częściej i po dwóch rzutach Salina – za dwa i za trzy punkty Unicaja prowadziła już tylko 55:48. Różnica utrzymała się na takim poziomie już do końca tej odsłony. Waczyński zaliczył jeszcze udane rzuty za dwa i trzy punkty. Po drugiej stronie boiska skuteczny był Shermadini, ale jego zespół nie zbliżył się bardziej do przeciwników, choć po tej kwarcie odrobił w ogólnym wyniku trzy punkty. Tę części meczu ekipa z Teneryfy wygrała bowiem 22:19.

Czwartą kwartę Iberostar rozpoczął po czterech zmianach. Bosko opuścił Gielo, który pojawił się w połowie trzeciej części. Punktowanie rozpoczęła i tak Unicaja, a dokładniej Adam Waczyński. W zdobywaniu punktów wspierał go Elegar, choć polski zawodnik po kilku akcjach ponownie wpisał się na listę punktujących. Przewaga drużyny z Malagi nie podlegała dyskusji i choć rywale zanotowali kilka udanych i ciekawych akcji, różnica na tablicy wyników cały czas była znacząca. Gielo wrócił na boisko w połowie kwarty, zapisując na swoim koncie asystę. Mecz zamknął wynik 83:70.

Iberostar Teneryfa – Unicaja Malaga 70:83
(15:20, 17:23, 22:19, 16:21)

Iberostar: Salin (15), Diez (11), Gielo (5), Lopez, Guerra oraz Huertas (11), Shermadini (10), Lundberg (2), White (6), Bogris (10) i Konate
Unicaja: Adams (3), Gerun (10), Bouteille (10), Mekel (5), Simonović (7) oraz Thompson (11), Brizuela (4), Diaz (2), Elegar (8), Waczyński (17), Guerrero i Suarez (6)