Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: W starciu na dole tabeli gr. B lepszy MoraBanc

Hiszpania M: W starciu na dole tabeli gr. B lepszy MoraBanc

W poniedziałek na hiszpańskich parkietach toczyła się walka w grupie B turnieju finałowego koszykarzy. Dzień zamknęło starcie dwóch najsłabszych drużyn w tym zestawieniu. Zawodnicy z Saragossy dobrze otworzyli mecz, ale z czasem było już tylko gorzej i musieli uznać wyższość zespołu z Andory.

Od początku gra zespołu z Andory nie kleiła się, a w pierwszych czterech minutach zespół ten oddał aż osiem niecelnych rzutów. Rywale trafili w tym czasie trzykrotnie, a następnie za trzy punkty rzucili San Miguel i Benzing. Casademont Saragossa prowadził wtedy 12:7. Trener MoraBanku dokonywał  licznych zmian, jednak nie przynosiło to efektów. Punkty nadal zdobywali przeciwnicy i po kolejnej trójce Benzinga ich przewaga była bardzo wyraźna (16:7). Co prawda Todorovic serią udanych rzutów, którą zdobył dla swojej ekipy 7 punktów odrobił część strat (17:23), to jednak przeciwnikom wystarczyła zbudowana nadwyżka i wygrali oni tę kwartę.

Todorovic nie odpuszczał i gonił wynik. Po dwóch minutach przerwy trafił dwa razy za trzy punkty i wyrównał wynik meczu na 30:30. Gdy powtórzył zagranie, to jego zespół był na delikatnym prowadzeniu 33:32. Choć rywale jeszcze na chwilę odzyskali minimalną nadwyżkę, to w kolejnych akcjach coraz mocniej rozkręcał się zespół z Andory, prowadząc po akcji Walkera 41:34. Zarówno pod koszem jednych, jak i koszem drugich trwała ciekawa walka. Niedługo później ponownie był remis, a wszystko to po rzutach Brussino. To był jednak niewystarczające i MoraBanc na piętnastominutowej przerwie prowadził dość wyraźnie.

Trzecią kwartę zespoły rozpoczęły w mocno odmienionych składach, ale sytuacja niewiele się zmieniła. Morabanc nie trafiał wielu rzutów, ale nadal utrzymywał kilkupunktową przewagę, w czym pomógł mu Jelinek. To jego akcja za trzy punkty pozwoliła ekipie a Andory odskoczyć na 58:49. Coraz częściej trafiał też Olumuyiwa. Drużyna przeciwna popełniała coraz więcej błędów, a swoją skuteczność rzutową stracił Benzing. Gdy do głosu doszedł Todorovic różnica wzrosła do czternastu punktów. W ostatnich dwóch minutach tej kwarty nie działo się wiele a MoraBanc wygrał ją wysoko.

Brussino próbował od początku czwartej części meczu pobudzić swój zespół do walki. Jego punkty niewiele jednak zmieniły, a rywale nadal mieli 11 oczek na koncie więcej. Todorovic miał niezłą skuteczność w rzutach za trzy, co w połowie kwarty udowodnił w dwóch próbach (88:72). Obie drużyny grały szybko i wymieniały się rzutami. nie brakowało też tych z linii rzutów wolnych. Aktywna gra pod koszami trwała do samego końca, co zaowocowało wieloma punktami. Lepsi byli nadal koszykarze z Andory i to oni triumfowali w całym spotkaniu.

Casademont Zaragoza – MoraBanc Andorra 93:113
(28:24, 17:26, 19:25, 29:38)

Casademont: Benzing (19), San Miguel (5), Pradilla (10), Brussino (19), Garcia oraz Radovic, Krejci (4), Hlinason (5), Barreiro (13), Alocen (4), Etxeguren i Ennis (14)
Morabanc: Walker (10), Perez, Olumuyiwa (12), Colom (3), Bartolome (3) oraz Sy (10), Llovet (9), Massenat (6), Hannah (11), Todorovic (26), Jelinek (12) i Senglin (11)