Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Real wygrał mecz „o pietruszkę” i pożegnał się z turniejem

Hiszpania M: Real wygrał mecz „o pietruszkę” i pożegnał się z turniejem

Przed turniejem finałowym ligi hiszpańskiej to Real Madryt i Casademont Saragossa typowane były do awansu do półfinału w grupie B. Okazało się, że ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami o niczym już nie decydował. Wyniki innych meczów sprawiły, że oba zespoły były bez szans na awans, a ich bezpośredni pojedynek był pożegnaniem z turniejem i sezonem. Real wygrał 97:88, ale brak awansu do czołowej czwórki to wielkie rozczarowanie dla tego klubu.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli Królewscy, którzy po trafieniu Anthony’ego Randolpha prowadzili już 7:0. Real cały czas utrzymywał kilkupunktową przewagę nad rywalami. Gdy celnie rzucił Walter Tavares, było już 17:9, a na minutę przed końcem zespół z Madrytu prowadził 19:12. Ostatecznie pierwszą kwartę Real wygrał 22:17.

Na początku drugiej części meczu Casademont odrobił straty i po celnym trafieniu Tryggvi Hinasona przegrywał już tylko 21:22. Gra się wyrównała, a gdy za trzy punkty trafił Ander Urdiain, zespół z Saragossy doprowadził wreszcie do remisu (29:29). Potem jednak Real znów odskoczył, po celnych trafieniach Sergio Llulla prowadził już 38:31, a na dwie minuty przed przerwą powiększył swoją przewagę do 16 punktów (47:31). Ostateczny wynik po drugiej kwarcie ustanowił rzut za trzy punkty Dylana Ennisa na 7 sekund przed końcową syreną i Real schodził na przerwę prowadząc 48:36.

Królewscy cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę, a starania koszykarzy Casademontu na niewiele się zdawały. Wprawdzie po celnym rzucie za trzy punkty Vita Krejciego ich strata zmalała do 7 punktów (58:65), to jednak Real kontrolował przebieg spotkania i znów szybko odskoczył. Po rzucie z dystansu Waltera Taylora było już 74:61 dla zespołu z Madrytu, a w końcówce ten zawodnik raz jeszcze popisał się rzutem za trzy punkty, powiększając przewagę swojego zespołu.

Początek czwartej kwarty należał do koszykarzy z Saragossy, którzy znów zmniejszyli straty do 10 punktów i po rzucie Jaime Pradilli przegrywali 69:79. Gdy Carlos Alocen trafił za trzy punkty przewaga Realu stopniała do 6 punktów (77:83) i wydawało się, że możemy być świadkami ciekawej końcówki. Wówczas w ostatnich minutach przypomnieli o sobie Walter Tavares i Facundo Campazzo. Po trafieniu tego drugiego na minutę i 44 sekundy przed końcem Real prowadził 93:84. W zespole Casademontu trafiła jeszcze Javier Garcia, ale celny rzut przez całe boisko równo z syreną Campazzo dał Realowi wygraną 97:88.