Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Real pokonał Valencię, cztery zespoły z bilansem 2-1

Hiszpania M: Real pokonał Valencię, cztery zespoły z bilansem 2-1

Real Madryt po zaciętym i wyrównanym meczu pokonał 95:90 Valencię BC w meczu grupy B turnieju finałowego ligi hiszpańskiej. To oznacza, że w tej grupie nie ma już niepokonanych zespołów, a cztery drużyny mają taki sam bilans 2-1. Dwie ostatnie serie spotkań zapowiadają się więc pasjonująco i każdy mecz może być na wagę awansu do półfinału.

Pierwsze minuty spotkania do stanu 7:7 były wyrównane, potem przewagę zaczęli uzyskiwać koszykarze Realu. Celnie rzucali Anthony Randolph i Gabriel Deck, a gdy indywidualną akcję wykończył Facundo Campazzo, Królewscy prowadzili już 22:14. Wynik pierwszej kwarty na pół minuty przed końcem ustalił celnym rzutem za trzy punkty Campazzo i koszykarze z Madrytu prowadzili dziesięcioma punktami (31:21).

W drugiej kwarcie Real cały czas utrzymywał bezpieczną przewagę nad rywalami. Po trafieniu Randolpha za trzy punkty było już 48:35 i dopiero wtedy zespół z Walencji się ocknął. Aktywni byli zwłaszcza Sam Van Rossom i Jordan Loyd. Po trafieniu tego ostatniego strata do rywali wynosiła już tylko 4 punkty (46:50) i nadzieja wstąpiła w gospodarzy turnieju finałowego. W końcówce Real utrzymał jednak tę czteropunktową przewagę i schodził na przerwę prowadząc 56:52.

Po powrocie na parkiet mecz zrobił się niezwykle zacięty i wyrównany. Zespół z Walencji nie ustawał w próbach odrobienia strat, a koszykarze Realu starali się utrzymywać przewagę. Po celnym rzucie Mike Tobeya strata VCB do rywali wynosiła już tylko jeden punkt (59:60), ale Królewscy znów odskoczyli. Valencia dopięła swego i po trafieniu za trzy punkty Joan Sastre w końcu wyszła na prowadzenie (67:65), ale nie na długo. Na 86 sekund przed końcem trzeciej kwarty zespół z Madrytu odzyskał inicjatywę i prowadził jednym punktem. W końcówce po celnych rzutach osobistych Facundo Campazzo Real prowadził 74:69, ale rzut Bojana Dubljevica na sekundę przed końcem zmniejszył tę przewagę do trzech punktów.

Wynik wciąż był sprawą otwartą, zwłaszcza że w czwartej kwarcie znów na prowadzenie wyszedł zespół z Walencji (82:78). Rzuty za trzy punkty Treya Thompkinsa i Anthony Randolpha pozwoliły Królewskim wrócić na prowadzenie, a na 89 sekund przed końcem meczu po trafieniu Sergio Llulla Real prowadził 90:87. Jeszcze na 13 sekund przed końcową syreną było 93:90 dla Królewskich, a Valencia nie potrafiła skutecznie wykończyć akcji. Po faulu Van Rossoma najskuteczniejszy w tym meczu Campazzo dwukrotnie celnie trafiał z linii rzutów wolnych i ostatecznie Real wygrał pięcioma punktami, notując drugie zwycięstwo w turnieju.

Real Madryt – Valencia Basket Club 95:90
(31:21, 25:31, 18:19, 21:19)

Real: Randolph (9), Campazzo (29), Deck (14), Carroll (11), Tavares (8) oraz Causeur (2), Fernandez, Reyes (2), Llull (2), Thompkins (13) i Taylor (5)
Valencia: Abalde (17), Van Rossom (8), Tobey (6), Sastre (10), Doornekamp (3) oraz Colom (2), Marinković (14), Loyd (13), Labeyrie (7) i Dubljević (10)