Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Porażki Polaków, 20 punktów Slaughtera

Hiszpania M: Porażki Polaków, 20 punktów Slaughtera

Były kadrowicz AJ Slaughter uzyskał 20 punktów i był najskuteczniejszym koszykarzem Herbalife Gran Canaria, ale jego ekipa przegrała na wyjeździe z Lenovo Teneryfa 89:98 w meczu 11. kolejki hiszpańskiej ligi ACB. To drugie z rzędu spotkanie naturalizowanego Amerykanina z dwucyfrową zdobyczą.

34-letni Slaughter przebywał na parkiecie 35 minut (najdłużej w swoim zespole) i trafił pięć z dziewięciu rzutów za dwa punkty, trzy z pięciu zza linii 6,75 m oraz jeden przyznany mu wolny. Miał trzy asysty, trzy przechwyty, dwie zbiórki i stratę. Najskuteczniejszym wśród gospodarzy był gruziński środkowy Giorgi Szermadini – 25 punktów (w tym siedem z siedmiu za dwa punkty) i 10 zbiórek.

Obydwa zespoły przed sobotnim spotkaniem miały ten sam bilans (7-3) i zajmowały trzecie oraz czwarte miejsce w tabeli.

Adam Waczyński, dawny kapitan reprezentacji Polski, zdobył siedem punktów, a jego drużyna Casademont Saragossa przegrała z Monbus Obradoiro 82:87. Zawodnik urodzony w Toruniu miał w ciągu 20 minut gry także pięć zbiórek, trzy asysty i dwie straty.

Herbalife z bilansem 7-4 zajmuje piąte miejsce w tabeli ACB, a Casademont z bilansem 4-7 plasuje się na 13. pozycji. Prowadzą obrońca tytułu FC Barcelona i Real Madryt (bilans 9-1), które mecze 11. kolejki rozegrają w niedzielę.