Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Porażka zespołu z Bilbao po dogrywce

Hiszpania M: Porażka zespołu z Bilbao po dogrywce

RETAbet Bilbao Basket poniósł drugą porażkę w grupie A finałowego turnieju ligi hiszpańskiej. Przegrana po dogrywce z Club Joventut Badalona znacznie ogranicza baskijskiemu klubowi szanse na awans do półfinału. Joventut ma na swoim koncie jedną wygraną i jedną porażkę i wciąż spore szanse na awans. Świetny mecz rozegrał w barwach zwycięskiej drużyny Klemen Prepelic.

Oba zespoły przegrały swoje mecze na inaugurację turnieju i ten mecz był dal nich szansą na utrzymanie się w walce o awans do półfinału. Oczywiście druga porażka jeszcze tych szans nie przekreśla, ale znacznie je ogranicza. Zespół z Bilbao uległ Baskonii Vitoria-Gasteiz, z kolei Joventut przegrał po zaciętej walce z Barceloną.

Początek meczu należał do koszykarzy z Bilbao, którzy dość szybko wyszli na prowadzenie 13:6. W końcówce jednak dali się dogonić i po trafieniu Xabi Lopeza Arostegui był remis 15:15, a po chwili po rzucie za trzy punkty Klemena Prepelica Joventut wyszedł nawet na prowadzenie 18:17. Tę jednopunktową przewagę zespół z Badaloni utrzymał do końca pierwszej kwarty. Początek kolejnej należał do baskijskiego zespołu, który po rzucie Quentina Serrona prowadził już 26:23. Trwała zacięta walka akcja za akcje, wynik cały czas oscylował wokół remisu. W drużynie Bilbao aktywni byli Rafa Martinez i Jonathan Rousselle, w grze ich rywali wyróżniał się Prepelic. Na dwie minuty przed końcem na niewielkie prowadzenie wyszli koszykarze z Badalony, ale wynik do przerwy ustalił Thomas Schreiner, trafiając na cztery sekundy przed końcem zza linii trzech metrów i to Bilbao schodziło na przerwę prowadząc 45:43.

W trzeciej kwarcie koszykarze Joventutu zdobyli zaledwie siedem punktów, ale ich rywale nie byli dużo lepsi, chociaż zdobyli o cztery więcej, powiększając swoją przewagę. Akcja w końcówce Jonathana Rousselle 2+1 dała Bilbao Basket prowadzenie 56:50. Gdy wydawało się, że Baskowie mają już mecz pod kontrolą, do głosu doszli ich rywale. Uaktywnił się Joel Parra i to po jego trafieniach Badalona doprowadziła do remisu 57:57, a w pewnym momencie po trafieniu za trzy prowadziła nawet pięcioma punktami (66:61). Bilbao szybko jednak odrobiło tę stratę i na 95 sekund przed końcem po trafieniu Bena Lammersa prowadziło 73:71. Przez ponad minutę koszykarze jednej i drugiej drużyny pudłowali, w końcu na 10 sekund przed końcem Conor Morgan trafił z półdystansu i zapewnił swojemu zespołowi dogrywkę.

Ten sam zawodnik otworzył doliczony czas gry trafieniem za trzy punkty, a po chwili powiększył przewagę swojej drużyny do 5 punktów. Bilbao po trafieniu Emira Sulejmanovica odrobiło straty (79:80), jednak od tego momentu nie potrafiło już zdobyć punktów. A Joventut punktował, do tego Conor Morgan równo z syreną zdobył końcowe punkty i zespół z Badalony wygrał ostatecznie 86:79

RETAbet Bilbao Basket – Club Joventut Badalona 79:86
(22:23, 23:20, 11:7, 17:23, 6:13)

RETAbet: Rousselle (18), Rodriguez (5), Balvin (5), Serron (6), Sulejmanović (11) oraz Schreiner (5), Rigo (3), Cruz (2), Martinez (16) i Lammers (8)
Joventut: Lopez Arostegui (13), Morgan (9), Ventura (6), Omić (9), Zagars (2) oraz Dimitrijević (11), Busquets (4), Parra (9), Prepelic (21) i Stević (2)