Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Pierwsze miejsce w finale dla Barcelony

Hiszpania M: Pierwsze miejsce w finale dla Barcelony

Mimo że koszykarze San Pablo Burgos starali się postawić trudne warunki gry, Barcelona poradziła sobie z rywalami bez najmniejszych problemów. Tym samym drużyna z Katalonii wygrała pierwszy półfinał ligi hiszpańskiej i awansowała do finału.

Barcelona miała mocne wejście w mecz, w zespole prym wiódł Tomic, a wynik szybko wskoczył na poziom 8:0. Po rzutach Fitipaldo i Limy kolejnych  pięć punktów wpadło na konto rywali. Następne trzy dołożył Rivero i był remis. Katalończycy szybko odzyskali skuteczność rzutów i po „trójce” Huertela i akcji Clavera znowu prowadzili dość wyraźnie (17:8). Różnica mogła być jeszcze większa, jednak Barcelona nie trafiała wielu z prób. Mcfadden próbował gonić wynik, ale bezskutecznie. Rywale pilnowali przewagi i wygrali kwartę premierową wyraźnie.

Ekipę San Pablo Burgos złapała mała niemoc w rzutach, więc na początku kolejnej części meczu to Barcelona budowała nadal przewagę. Sama również borykała się z chybionymi próbami. Akcji w wykonaniu Katalończyków było jednak więcej, co przekładało się na dorobek punktowy (35:19). Środkowa część kwarty należała do ekipy San Pablo Burgos, która zaczęła częściej punktować, wykorzystując niedociągnięcia przeciwników. Tym samym dystans trochę stopniał (37:29). Barcelona nadal miała ogromne problemy z celnością, a po drugiej stronie rozegrał się Lima. Jego drużyna jeszcze bardziej zbliżyła się z wynikiem (33:37). Dobra seria San Pablo Burgos trwała w najlepsze, a po trójce Fitipaldo było już tylko 39:38 dla Barcy. Było coraz ciekawiej. W samej końcówce Vega wyrównał po 41, ale Mirotic chwilę później zdobył ostatnie punkty w tej kwarcie (43:41).

Słabsza postawa w drugiej części meczu podrażniła Barcelonę, a po dłuższej przerwie Higgins wziął ciężar gry na siebie. W krótkim czasie oddał trzy skuteczne rzuty za dwa, a katalońska drużyna odskoczyła na 49:41. Po okresie słabszej gry obu ekip rozpoczęła się seria emocjonujących wymian. Zespoły rzucały często za trzy, a skuteczniejsza w tym była Barca (58:48). Rywale nie odpuszczali i starali się dotrzymywać jej kroku (m.in. Mcfadden 52:62). Choć koszykarze San Pablo nie spisywali się źle, to jednak zagrania rywali były bardziej przekonujące i skuteczniejsze. Kwartę zamknął rzutem za trzy Davies, który zwiększył przewagę Barcelony do 72:58.

Ta utrzymywała się także po przerwie, głównie dzięki punktom Kurica i Orioli. Po drugiej stronie boiska robił co mógł Aquilar. Większość rzutów oddawał on. Choć nie trafiał ze 100% skutecznością, to jednak jego punkty utrzymywały dystans na mniej więcej podobnym poziomie. Barcelona jednak nie zwalniała. Nie traciła swoich szans, wykorzystywała niemal każdą stratę przeciwników. Po dwóch „trójkach” Kurica prowadziła już 91:74. Przeciwnicy nie byli w stanie zagrozić wynikowi, a kropkę nad „i” w tym meczu postawił Huertel, który zdobył ostatnie dwa punkty dla Barcy (98:84).

FC Barcelona – San Pablo Burgos 98:84
(23:17, 20:24, 29:17, 26:26)

Barcelona: Claver (10), Tomic (8), Huertel (14), Oriola (9), Abrines (3) oraz Hanga (1), Higgins (9), Mirotic (18), Davies (10) i Kuric (16)
San Pablo: Veg (2), Rivero (8), Garcia Calvo, Alonso i Apic (10) oraz Fitipaldo (11), Benite (16), Lima (10), Salvo (2), Mcfadden (10), Bassas (2) i Aguilar (13)