Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Pierwsza wygrana Iberostaru, 7 punktów Gielo

Hiszpania M: Pierwsza wygrana Iberostaru, 7 punktów Gielo

W czwartej serii spotkań grupy A turnieju finałowego ligi hiszpańskiej Iberostar Teneryfa z Tomaszem Gielo w składzie pokonał 82:80 Joventut Badalona, odnosząc pierwsze zwycięstwa w turnieju. Polak zdobył w tym meczu 7 punktów. Oba te zespoły nie mają już jednak żadnych szans na awans do półfinału i w czwartek rozegrają swoje ostatnie mecze.

Iberostar dobrze rozpoczął ten mecz i po trafieniu za trzy punkty Tomasza Gielo wyszedł na prowadzenie 9:5. Gdy z dystansu trafił Nick Zaisloft było już 12:7, ale rywale z Badalony odrobili część strat. Wynik pierwszej kwarty znów celnym trafieniem, tym razem za dwa punkty, ustalił na 50 sekund przed końcem Gielo i Iberostar prowadził 18:12.

Koszykarze z Teneryfy za sprawą Gabriela Lundberga powiększyli swoje prowadzenie na początku drugiej kwarty (24:15), ale do głosu coraz odważniej dzięki trafieniom Kerema Kantera i Klemena Prepelicia zaczęli dochodzić rywale. W końcu doprowadzili oni do remisu 25:25, a w końcówce po rzucie Nenada Dimitrijevica wyszli na prowadzenie 33:29. Ostatecznie to zespół z Badalony schodził na przerwę z przewagą sześciu punktów.

Po powrocie na boisko rzuty za trzy punkty Nicka Zaislofta i Gabriela Lundberga pozwoliły Iberstarowi na doprowadzenie do remisu 39:39. Rywale jednak znów odskoczyli na 7 punktów, jednak nie byli w stanie zatrzymać świetnie dysponowanego Lundberga. Na tablicy wyników znów widniał remis (46:46), a po trafieniu Daniego Dieza na 25 sekund przed końcem to Iberostar prowadził 55:50. Taki wynik zakończył też trzecią kwartę.

Joventut nie zamierzał oddawać tego meczu, porażka bowiem oznaczała utratę szans na awans. Koszykarze z Badalony odrobili straty i po rzucie z półdystansu Alena Omica znów był remi (59:59). Rozpoczęła się zacięta i wyrównana końcówka, a wynik cały czas bliski był remisu. Na dwie minuty przed końcem po trafieniu za trzy Dieza Iberostar odskoczył jeszcze na pięć punktów (69:64), a na 35 sekund przed końcem zespół z Teneryfy prowadził już 79:72. Mimo szaleńczego zrywu w ostatnich sekundach rywali, trafień Artursa Zagarsa i Klemena Prepelicia na 3 sekundy przed końcem Joventut nie był w stanie odrobić tych strat. Ostatecznie Iberostar wygrał 82:80 i mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w turnieju. Tomasz Gielo zagrał w tym spotkaniu 17 minut, trafił 2 z trzech rzutów za dwa punkty i jeden z 4 z dystansu. Nasz reprezentant zaliczył również trzy zbiórki

Iberostar Teneryfa – Club Joventut Badalona 82:80
(18:12, 11:23, 26:15, 27:30)

Iberostar: Zeisloft (15), Gielo (7), Lopez (2), Bogris (10), Konate (2) oraz Lundberg (20), Radoncic (2), Salin, Diez (15), Guerra (9) i Suarez
Joventut: Dimitrijević (16), Lopez Arostegui (14), Morgan (8), Ventura (4), Omić (4) oraz Busquets, Parra, Prepelić (18), Kanter (5), Zagars (2) i Stević (9)