Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Pewna wygrana Valencii na inaugurację

Hiszpania M: Pewna wygrana Valencii na inaugurację

W pierwszym meczu grupy B turnieju finałowego hiszpańskiej ligi ACB Valencia BC pewnie pokonała zespół MoraBanc Andorra. Koszykarze z Walencji doskonale znają halę, w której rozgrywane są mecze, a ich zwycięstwo w inauguracyjnym meczu nie było nawet przez moment zagrożone. Świetny mecz rozegrali Alberto Adalbe (17 pkt.) oraz Mike Tobey (15 pkt.).

To zespół z Andorry był w momencie przerwania rozgrywek hiszpańskiej ligi ACB wyżej w tabeli, ale miał tylko jedno zwycięstwo więcej od koszykarzy z Walencji. Ci szybko po trafieniu Alberto Abalde wyszli na prowadzenie 7:2 i mimo że rywale ich dogonili, ponownie odskoczyli na kilka punktów (15:8). W końcówce pierwszej kwarty ich prowadzenie po rzucie Bojana Dubljevica wzrosło do 10 punktów, jednak trafienie Nacho Lloveta na 13 sekund przed końcem ustaliło wynik pierwszej kwarty na 22:14 dla VBC.

Początek drugiej kwarty należał do koszykarzy z Andorry, którzy po rzucie wracającego do gry Davida Jelinka zmniejszyli straty do jednego punktu (24:25). Zespół z Walencji utrzymywał niewielką przewagę, ale rywale cały czas deptali im po piętach. Dopiero w końcówce przypomnieli o sobie znów Abalde i Quino Colom, a celny rzut Brocka Motuma na 25 sekund przed końcową syreną sprawił, że VCB prowadziła schodząc na przerw 50:41.

Valencia imponowała skutecznością rzutów z półdystansu i szybko znów powiększyła swoją przewagę (58:44). W końcówce trzeciej kwarty zespół z Andorry znów jednak zaczął odrabiać straty. Na dziewięć sekund przed końcem Dejan Todorović trafił za trzy punkty i jego zespół przegrywał już tylko siedmioma punktami (60:67). W ostatniej kwarcie koszykarze z Walencji udowodnili jednak, że mają więcej sił i są lepszym zespołem. Wprawdzie po rzucie Jelinka i świetnej indywidualnej akcji Clevina Hannaha MoraBanc złapał kontakt z rywalem (69:70), to potem koncert gry dali Mike Tobey i Alberto Abalde. Na trzy minuty przed końcem po rzucie tego pierwszego Valencia prowadziła już 85:72 i ostatecznie pokonała rywala 90:74, zapewniając sobie pierwszą wygraną w turnieju.

MoraBanc Andorra – Valencia Basket Club 74:90
(14:22, 27:28, 19:17, 14:23)

MoraBanc: Perez (4), Llovet (6), Massenat (7), Todorović (10), Senglin (10) oraz Sy (10), Olumuyiwa (6), Hannah (7), Walker (3), Colom G., Jelinek (11) i Bartolome
Valencia: Loyd (5), Adalbe (17), Van Rossom (10), Tobey (15), Doornekamp (9) oraz Colom Q.(5), Labeyrie (7), Motum (2), Dubljevic (3), San Emeterio (6) i Sastre (11)