Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Niewykorzystane szanse Casademont

Hiszpania M: Niewykorzystane szanse Casademont

W zamykającym pierwszy dzień rywalizacji grupy B turnieju finałowego ligi hiszpańskiej spotkaniu koszykarze San Pablo Burgos i Casademont Saragossa stworzyli ciekawe widowisko. Pierwsze dwie kwarty należały do tych pierwszych. W kolejnych do głosu doszli zawodnicy Saragossy. Nie byli jednak w stanie przejąć inicjatywy i rozstrzygnąć mecz na własną korzyść.

Ekipa San Pablo Burgos rozpoczęła mecz z wysokiego „c”. Punkty Fitipaldo, Rivero i Salvo pozwoliły jej prowadzić 8:0. Dwóch prób nie wykorzystali bowiem przeciwnicy. Po nieudanym początku Casademont Saragossa złapał swój rytm, dobrze zagrał w obronie, co zaowocowało udanymi kontrami. Punktowali Ennis i Benzing, a na tablicy wyników pojawił się remis 11:11. Koszykarze San Pablo próbowali wypracować prowadzenie po raz kolejny, ale Radovic i Ennis pilnowali, by gra toczyła się na styku (17:17). Wtedy do walki poderwali się Mcfadden i Apic, wypracowując dla swojej drużyny prowadzenie (26:19), a San Pablo Burgos wygrał pierwszą kwartę.

Pierwsze próby obu ekip w drugiej części meczu były nieudane, a w kolejnych akcjach toczyła się wyrównana walka. Wynik powrócił do stanu remisowego po rzucie Barreiro (30:30). Koszykarze Casademon nie byli jednak w stanie przejąć prowadzenia. Natomiast po akcjach Limy i Aguilara to rywale znowu prowadzili (35:30), tym bardziej, że zespół z Saragossy stracił skuteczność w rzutach. To zwiększało tylko dystans, bowiem koszykarze San Pablo nie tracili swoich okazji na zdobycie punktów (44:36) i wygrali także tę kwartę.

Po przerwie rozegrali się koszykarze z Saragossy. W ekipie doszło do kilku zmian, a dobrą dał San Miguel, który dwukrotnie trafił za trzy punkty i jego zespół odrobił znaczną część strat (47:49). Rywale pilnowali jednak, by inicjatywa zupełnie nie przeszła na drugą stronę boiska. Trafiali Mcfadden i Salvo (61:56). Casademont nie składał broni i po udanej próbie za dwa punkty Brussino był remis 61:61. Tym razem także nic z tego nie wynikło. W końcowce zespół z Saragossy popełnił trochę błędów, nie trafił trzech rzutów z dystansu, a swoje wykorzystali przeciwnicy, prowadząc w meczu 69:63.

Od początku kolejnej części meczu obie ekipy pracowały nad poprawą dorobku punktowego. Lepiej w tym odnalazł się Casademont, co pozwoliło mu po dwóch udanych „trójkach” zminimalizować straty (72:73). To jednak wystarczyło, by rywale wzmocnili defensywę i zaczęli wykorzystywać swoje akcje. W ciągu chwili odskoczyli na 80:72, a duża w tym zasługa Benite. Wtedy w ekipie z Saragossy do głosu doszedł Brussino, rywale nie trafiali kolejnych rzutów, a dodatkowo swoje „trójki” wykorzystał Benzing i Casademont wypracował upragnione prowadzenie (84:82). Nie cieszył się nim jednak długo, gdyż za trzy punkty od razu rzucił Benite. Dodatkowo chybił Radovic, a Lima zwiększył przewage San Pablo (87:84). Koszykarze z Saragossy nie opanowali emocji w końcówce, znowu ciężko było im trafić do kosza, co pomogło San Pablo Burgos ponownie wypracować przewagę i wygrać to spotkanie.

Casademont Saragossa – San Pablo Burgos 86:92
(21:26, 18:21, 24:22, 23:23)

Casademomnt: Brussino (8), Alocen (8), Benzing (15), Ennis (15), Radovic (12) oraz Hlinason (10), Pradilla, Barreiro (9),San Miguel (6), Krejci (3) i Garcia
San Pablo: Benite (11), Rivero (8), Vega (2), Mcfadden (14), Bassas (11) oraz Fitipaldo (11), Salvo (7), Lima (13), Aguilar (3) i Appic (12)