Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Niespodzianka w grupie B, jest coraz ciekawiej

Hiszpania M: Niespodzianka w grupie B, jest coraz ciekawiej

Herbalife Gran Canaria pokonał po dogrywce San Pablo Burgos w trzeciej serii spotkań grupy A turnieju finałowego ligi hiszpańskiej. Oba zespoły mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Jeśli dziś Real Madryt pokona Valencię, to cztery zespoły z takim samym bilansem będą liczyć się w walce o awans do półfinału. Świetny mecz w zwycięskim zespole rozegrał Ioannis Bourousis.

Przed meczem faworytem było koszykarze San Pablo Burgos, którzy mieli na swoim koncie już dwie wygrane, w tym z Realem Madryt. Początek meczu należał jednak do zespołu z Wysp Kanaryjskich, który po rzucie za trzy punkty Matt Costello prowadził już 11:5. San Pablo zacieśnił obronę i szybko odrobił straty, a po trafieniu za trzy Jasiela Rivero to zespół z Burgos prowadził już 13:11. W końcówce celne rzuty na oba kosze padały raz za razem. Na siedem sekund przed końcem po rzutach wolnych Ioannisa Bouriusisa był remis 21:21, ale po chwili za trzy punkty trafił Vitor Benite i to koszykarze San Pablo zakończyli pierwszą część meczu z przewagą. Druga kwarta zdecydowanie należała do zawodników Herbalife. Po trafieniu Beqa Burjanadze doprowadzili oni do remisu 25:25, a następnie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do przerwy. Celne rzuty Burjanadze i osobiste Bourousisa sprawiły, że zespół z Gran Canarii prowadził 40:34.

Po dwóch minutach trzeciej kwarty San Pablo wyrównał (40:40) i znów toczyła się zacięta walka akcja za akcję. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, świetnie spisywał się w zespole Burgos Vitor Benite, a w drużynie Herbalife nie do zatrzymania wydawał się Ioannis Bourousis. Na trzy minuty przed końcem koszykarze z Burgos prowadzili 53:50, ale przewagę tę stracili. Skuteczne wykończenie akcji w ostatniej sekundzie przez Emmanuela Lecomte dało czteropunktowe prowadzenie Herbalife po trzeciej kwarcie (60:56). Przez niemal całą czwartą część meczu koszykarze z Wysp Kanaryjskich utrzymywali przewagę, która w pewnym momencie po trafieniach Bourousisa wzrosła do 10 punktów (74:64). Końcówka to szaleńcza pogoń i odrabianie strat przez zespół San Pablo. Na dwie minuty przed końcem przegrywali jeszcze 72:76, ale po trafieniu za trzy punkty na 20 sekund przed końcem Benite to oni wyszli na prowadzenie 78:76. Mecz dla drużyny Herbalife uratował na 9 sekund przed końcową syreną Omar Cook i potrzebna byłą dogrywka.

Pierwsze punkty w dogrywce dla zespołu Burgos zdobył Rivero, ale już po chwili to Herbalife odskoczył rywalom. Po trafieniu Demonte Harpera za trzy punkty drużyna z Wysp Kanarysjkich prowadziła już 86:80. Na 90 sekund przed końcem było 89:84 dla Herbalife, ale nadzieję rywalom dał jeszcze Thad Mcfadden trafiając z półdystansu i potem celnie wykonując jeden rzut osobisty na 30 sekund przed końcem. Przegrywając dwoma punktami koszykarze z Burgos na 8 sekund przed końcową syreną zdecydowali się na faul, a rzuty osobiste na dwa punkty pewnie zamienił Cook. Zespół San Pablo już nic nie mógł zrobić i musiał po raz pierwszy w tym turnieju przełknąć gorycz porażki.

Herbalife Gran Canaria – San Pablo Burgos 91:87
(21:24, 19:10, 20:22, 18:22, 13:9)

Herbalife: Cook (16), Rabaseda (4), Burjanadze (12), Costello (11), Harper (5) oraz Okoye (2), Lecomte (12), Bourousis (25), Shurna (2), Pauli i Beiran (2)
San Pablo: Fitipaldo (1), Salvo (7), Mcfadden (12), Rivero (14), Lima (8) oraz Benite (26), Vega (3), Bassas (11), Ahuilar (5) i Apic