Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Koszykarze Realu Madryt rozpoczęli od wygranej

Hiszpania M: Koszykarze Realu Madryt rozpoczęli od wygranej

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu koszykarzy Realu Madryt w turnieju finałowym ligi ACB. „Królewscy” pewnie pokonali Herbalife Gran Canaria 91:73 i rozpoczęli swoją drogę do finału. To właśnie Real i FC Barcelona należą do największych faworytów rozgrywanego w Walencji turnieju, który ma zadecydować o mistrzostwie Hiszpanii.

Real rozpoczął to spotkanie jak na faworyta przystało i po 2,5 minuty prowadził już po rzucie za trzy Anthony’ego Randolpha 11:2. Koszykarze z Madrytu cały czas utrzymywali bezpieczny dystans nad rywalami, a gdy na trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania dwa rzuty osobiste wykorzystał Jaycee Caroll, mieli już dziesięć punktów przewagi. W końcówce Caroll i Sergio Llull byli nie do zatrzymania przy rzutach z dystansu i ostatecznie Real wygrał tę kwartę 37:16.

W drugiej kwarcie za sprawą rzutów za trzy punkty Matt Costello koszykarze z Gran Canarii zaczęli odrabiać straty. Do pomocy włączył się również John Shurna i na 80 sekund przed końcem kwarty przewaga „Królewskich” stopniała do 9 punktów (53:44). Ostatecznie Herbalife wygrał tę kwartę zdobywając 11 punktów więcej od przeciwnika i przegrywał już tylko 48:48.

Na początku trzeciej kwarty oba zespoły ogarnęła niemoc strzelecka, piłka bardzo rzadko wpadała do kosza. Gdy po pięciu minutach gry Beqa Burjanadze wykorzystał dwa rzuty wolne Real prowadził już tylko 60:54. Do końca tej części meczu koszykarze obu zespołów nie grzeszyli skutecznością i na 40 sekund przed końcem po rzucie Javiera Beirana Herbalife wciąż miał siedem punktów straty do Realu (62:69).

Gdy na początku czwartej kwarty trafił z półdystansu Bourousis i przewaga Realu zmalała do pięciu punktów, zrobiło się ciekawie. Ale nie na długo, bowiem „Królewscy” szybko udowodnili, kto jest lepszy na parkiecie. Celnie rzucali Carroll, Trey Thompkins i Rudy Fernandez i przewaga koszykarzy z Madrytu wzrosłą do 12 punktów (81:69). Gdy na 85 sekund przed końcem meczu Carroll trafił za dwa, było już 90:73 i losy spotkania były rozstrzygnięte. Wynik spotkania ustalił trafiając z linii rzutów wolnych Walter Tavares i Real pokonał rywala 18 punktami. Świetny mecz w barwach „Królewskich rozegrali Jaycee Carroll i Sergio Llull, którzy zdobyli po 19 punktów. W drużynie z Wysp Kanaryjskich błyszczał Matt Costello (26 punktów), był jednak w swych wysiłkach osamotniony

Real Madryt – Herbalife Gran Canaria 91:73
(37:16, 21:32, 11:14, 22:11)

Real: Randolph (11), Laprovittola (11), Deck (4), Tavares (7), Taylor (5) oraz Causeur, Fernandez (7), Campazzo (4), Reyes, Carroll (19), Llull (19) i Thompkins (4)
Herbalife: Cook (3), Shurna (10), Rabaseda (2), Costello (26), Harper (5) oraz Okoye (2), Lecomte (5), Bourousis (6), Diop, Pauli (2), Burjanadze (6) i Beiran (6)