Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Iberostar bez Gielo znów pokonany

Hiszpania M: Iberostar bez Gielo znów pokonany

Trzecią porażkę poniosła drużyna Tomasza Gielo – Iberostar. Ekipa z Teneryfy w trzeciej kolejce spotkań grupy A turnieju finałowego ligi hiszpańskiej uległa innej drużynie dotąd bez porażki. Retabet Bilbao Basket wygrał ośmioma punktami i to zespół Polaka zamyka tabelę tej grupy. Tym razem Tomasza Gielo zabrakło w składzie meczowym.

W pierwszych chwilach spotkania obie ekipy wymieniały się udanymi rzutami, głównie tymi za dwa punkty. Sporo prób po obu stronach boiska było też nieudanych, wśród nich głównie te za trzy punkty. Po kilkunastu pierwszych akcjach prowadzenie zaczęli budować zawodnicy z Bilbao, a po próbie Sulejmanovica było 14:10. Ważne i co  najważniejsze celne rzuty oddawał też Lammers (18:12), a jego drużyna wygrała tę kwartę dość pewnie.

Wystarczyło kilka chwil po powrocie do gry, by zespół z Teneryfy odrobił straty – punktowali Bogris i Zeisloft (19:20). Kolejne próby nie trafiały jednak do kosza, więc ponownie inicjatywę przejęli rywale, którzy po punktach Ruiza prowadzili 25:20. Salin ponownie swoimi trafieniami zmniejszał różnicę, ale Bilbao Basket po chwili znowu uciekał na kilka punktów przewagi. Obie drużyny rzucały dużo, jednak sporo z tych akcji było nieskutecznych. Taka gra toczyła się do końca kwarty, po której ekipa z Bilbao prowadziła już tylko jednym punktem.

Po piętnastu minutach przerwy przeciwnicy nie byli już tak skuteczni jak wcześniej. Koszykarze Bilbao Basket rzucali dużo i tym razem celnie. Iberostar nie punktował już tak często jak wcześniej. Zeisloft w pojedynkę za wiele nie mógł zdziałać. W ekipie przeciwnej skuteczny Rousselle miał wsparcie całej drużyny, dzięki czemu ta budowała przewagę. Ta uwidoczniła się zwłaszcza w końcówce, w której karty na boisku rozdawali Sulejmanovic i Ruiz, a koszykarze z Bilbao wygrali tę część meczu ośmioma punktami.

Retabet Bilbao wygrał cały mecz z taką samą przewagą, a czwarta kwarta była najbardziej wyrównana. Obie drużyny nie zachwycały w niej skutecznością. Najlepiej w ekipie z Teneryfy radzili sobie Diez oraz Shermadini, natomiast w ekipie rywali Martinez i Slejmanovic.

Iberostar Teneryfa – Retabet Bilbao Basket 70:78
(15:20, 17:13, 20:28, 18:17)

Iberostar: Diez (10), Shermadini (13), Lundberg (3), Zeisloft (22), Suarez (3) oraz Huertas (4), Salin (10), White, Radoncic (1), Bogris (4) i Guerra
Bilbao: Rousselle (13), Rigo (5), Serron (4), Sulejmanovic (10), Lammers (10) oraz Cruz (6), Martinez (13), Balvin (7), Rodriguez (3) i Ruiz (7)