Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Gran Canaria lepsza od Realu, Casademont też z wygraną

Hiszpania M: Gran Canaria lepsza od Realu, Casademont też z wygraną

Reprezentant Polski A.J. Slaughter zdobył w niedzielę decydujące punkty dla Herbalife Gran Canaria w wygranym 75:70 wyjazdowym spotkaniu z Realem Madryt w 7. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Królewscy doznali pierwszej porażki w sezonie.

Przy remisie 69:69 rozgrywający biało-czerwonych trafił za trzy punkty, gdy do końca czwartej kwarty pozostawało 47 sekund, dając gościom prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Na 12 sekund przed ostatnią syreną skutecznie wykonał jeden z dwóch rzutów wolnych, utrzymując przewagę (73:70).

W całym spotkaniu Slaughter spędził na parkiecie 25 minut i zdobył dziewięć punktów, trafił jeden z trzech rzutów za dwa i dwa z sześciu za trzy punkty oraz jeden z dwóch osobistych. Miał także pięć zbiórek, trzy asysty i dwie straty. Najwięcej punktów dla Herbalife – 14 – uzyskał reprezentant Ukrainy Artiom Pustowyj.

W sobotę Adam Waczyński w 14 minut zdobył dla Casademont Saragossa cztery punkty w wygranym na własnym parkiecie meczu z Rio Breogan Lugo 79:75. Miał także cztery zbiórki, dwie asysty i dwa przechwyty. W tabeli ligi ACB prowadzi Barca (6-0) przed Realem (6-1) i Herbalife (5-2). Casademont z bilansem 3-4 zajmuje 13. lokatę.