Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Dramat MoraBanc Andorra, San Pablo Burgos blisko półfinału

Hiszpania M: Dramat MoraBanc Andorra, San Pablo Burgos blisko półfinału

Przez większość spotkania koszykarze MoraBanc Andorra prowadzili z San Pablo Burgos, pod koniec pierwszej połowy mieli aż szesnaście punktów przewagi. Ich rywale jednak się nie poddali i w ostatniej kwarcie doprowadzili do wyrównania. Rozstrzygnęli także pełną emocji końcówkę na swoją korzyść i wygrali spotkanie. Oznacza to, że San Pablo Burgos wciąż ma szanse na awans do półfinału ligi, ale musi liczyć na wygraną Valencii z Herbalife Gran Canaria. Z kolei koszykarze MoraBanc Andorra muszą się pożegnać z marzeniami o grze o medale.

To koszykarze San Pablo Burgos lepiej weszli w mecz, dzięki kontrze zakończonej przez Augusto Limę prowadzili 4:0. Później jednak przydarzył im się słabszy okres w ofensywie, co wykorzystali koszykarze MoraBanc, którzy po akcji Frantza Massenata wygrywali 7:4. Później gra się wyrównała, a wynik przez jakiś czas oscylował wokół remisu. W końcówce zespół z Andorry znakomicie radził sobie w ofensywie, celnie za trzy punkty rzucał David Jelinek, co pozwoliło jego ekipie zakończyć premierową kwartę z pięciopunktową zaliczką (22:17)

Niezrażeni nieudaną końcówką poprzedniej kwarty koszykarze San Pablo Burgos świetnie rozpoczęli kolejną odsłonę spotkania, rzut Dragana Apicia pozwolił im doprowadzić do remisu. Zespół z Andorry jednak dość szybko powrócił do skutecznej gry, z kolei ich rywale nie potrafili zakończyć akcji celnym rzutem. Seria MoraBanc trwała dalej, wsadem popisał się Babatunde Olumuyiwa (32:23). Ich przeciwnicy nie zamierzali jednak się poddawać i dwa rzuty za trzy Vitora Benite pozwoliły zbliżyć im się do rywali na pięć ,,oczek”. W końcówce znów inicjatywę przejęli koszykarze z Andorry, którzy po rzucie Dejana Todorovicia prowadzili już szesnastoma punktami. Kwartę zakończył celny rzut z połowy boiska Thada McFaddena (40:53).

Na samym początku trzeciej kwarty z boiskiem musiał pożegnać się Bruno Fitipaldo, który popełnił w meczu faul techniczny oraz niesportowy. Koszykarze z Andorry jednak tego nie wykorzystali, a ich przeciwnicy odrabiali dystans dzielący ich od rywali dzięki skuteczności z linii rzutów wolnych Jasiela Rivero (48:56). MoraBanc miał coraz większe problemy w ofensywie, co wykorzystali rywale, którzy za sprawą wsadu Pablo Aguilara przegrywali już tylko czterema punktami. W końcu zespół z Andorry powrócił do skutecznej gry, znakomita postawa Tysona Pereza pozwoliła im odbudować zaliczkę (72:62).

Drużyna San Pablo Burgos rewelacyjnie rozpoczęła kolejną odsłonę spotkania, dzięki trójce Ferrana Bassasa przegrywała już tylko 70:74. Ich rywale mieli ogromne problemy w ofensywie, co wykorzystywali koszykarze z Burgos. Po rzutach wolnych Bassasa przygrywali już tylko dwoma ,,oczkami”. Wydawało się, że koszykarze z Andorry przezwyciężyli swoje problemy, bowiem dwa trafienia Jeremy’ego Senglina pozwoliły im odskoczyć od rywali (81:75). Trójką jednak natychmiast odpowiedział Vitor Benite. Ekipa z Burgos grała cierpliwie w ataku, punkty Dragana Apicia pozwoliły im wyjść na minimalne prowadzenie.  Wprawdzie rzuty wolne Nacho Lloveta sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis, ale Ferran Bassas odpowiedział trafieniem za trzy kilkanaście sekund przed końcem spotkania (86:83). Później dwa rzuty wolne wykorzystał Thad McFadden, ale cztery sekundy przed końcem za trzy punkty dla andorczyków trafił David Jelinek (86:88). MoraBanc nie był w stanie już nic wskórać. Takim rezultatem zakończyło się to spotkanie i to San Pablo Burgos jest blisko awansu do półfinału.

San Pablo Burgos – MoraBanc Andorra 88:86
(17:22, 23:31, 22:19, 26:14)

Burgos: Fitipaldo (6), Benite (23), Salvo (1), Rivero (5), Lima (6) oraz Vega, McFadden (13), Bassas (10), Aguilar (5) i Apić (19)
Andorra: Sy (9), Olumuyiwa (4), Massenat (12), Hannah (3), Walker (3) oraz Perez (12), Llovet (2), Todorović (12), Jelinek (19) i Senglin (10)