Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Cenne zwycięstwo drużyny Waczyńskiego

Hiszpania M: Cenne zwycięstwo drużyny Waczyńskiego

W swoim trzecim grupowym meczu w turnieju finałowym Unicaja Malaga zmierzyła się z Club Joventut Badalona. Mimo nie najlepszego początku drużyna z Adamem Walczyńskim w składzie była w stanie odwrócić losy spotkania i to koszykarze z Malagi mogą cieszyć się z drugiego zwycięstwa w turnieju.

To gracze Joventut kapitalnie rozpoczęli mecz, dzięki akcji 2+1 Nenada Dmitrijevicia odskoczyli od rywali na sześć ,,oczek”. Gracze z Badalony poszli za ciosem, bezlitośnie wykorzystywali niemoc w rywali ofensywie, co pozwoliło im powiększyć przewagę (14:3). Trener zespołu z Malagi przeprowadził kilka w zmian składzie, na boisku pojawił się m.in. Adam Waczyński. Przyniosło to pozytywny efekt, bowiem dystans między drużynami zaczął się kurczyć (13:16). W końcówce do głosu ponownie doszli koszykarze z Katalonii, którzy zakończyli tę kwartę z siedmiopunktową zaliczką.

Początek kolejnej odsłony spotkania miał dość wyrównany przebieg, a Joventut utrzymywało kilkupunktową przewagę. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić jednak koszykarze z Malagi, którzy po rzucie Joshui Adamsa zbliżyli się do przeciwników (22:24). Gra się wyrównała, dzięki rzutowi wolnemu wykorzystanemu przez Alberto Diaza na tablicy wyników widniał remis. Trafienie za trzy punkty Hiszpana skutkowało tym, że to Unicaja prowadziła po dwóch kwartach (39:36).

Świetna passa koszykarzy z Malagi trwała dalej i po przerwie, rzut za trzy punkty Gala Mekela dał im siedmiopunktowe prowadzenie. Gracze Joventut nie zamierzali się składać broni, przełamali swoją niemoc w ofensywie, akcja zakończona przez Klemena Prepeliča pozwoliła im złapać kontakt z rywalami (44:45). Unicaja w końcówce ponownie okazała się lepsza, trafienie Melvina Ejima za trzy punkty pozwoliło im odskoczyć od rywali (61:54).

Początek ostatniej kwarty także należał do drużyny z Malagi, która nie myliła się w ofensywie, wykorzystała słabszy moment w grze rywali i powiększyła zaliczkę (68:56). Koszykarze Joventut nie zamierzali się poddawać, głównie za sprawą skuteczności w ataku Conora Morgana zbliżyli się do rywali na trzy ,,oczka”. Gra na chwilę się wyrównała, jednak Unicaja odzyskała rytm gry i dzięki trafieniu Axela Bouteille’a odbudowała prowadzenie (84:73). Zawodnicy z Katalonii nie zamierzali się poddawać, rzutem za trzy popisał się Xabier López-Arostegui, co pozwoliło im zmniejszyć straty do sześciu punktów. Nie byli już jednak w stanie zagrozić rywalom i to ekipa z Malagi mogła się cieszyć z drugiego zwycięstwa w tym turnieju (98:89).

Club Joventut Badalona – Unicaja Malaga 89:98
(20:13, 16:26, 20:22, 33:37)

Joventut: Dmitrijević (16), Lopez Arostegui (9), Morgan (19), Ventura (3), Omić (6) oraz Busquets, Parra, Prepelič (26), Kanter (2), Zagars (4) i Stević (4)
Unicaja: Brizuela (15), Diaz (11), Simonović, Gerun  (2), Bouteille (28) oraz Adams (9), Elegar, Waczyński, Ejim (9), Guerrero (4), Suarez (12) i Mekel (8)