Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Baskonia z minimalną porażką, ale awansem do półfinału

Hiszpania M: Baskonia z minimalną porażką, ale awansem do półfinału

Chociaż koszykarze KIROLBET Baskonia awans do półfinału mieli już pewny przed ostatnim grupowym starciem, to na parkiecie trwała zacięta walka, aż do ostatnich sekund. Ostatecznie po wyrównanej grze minimalnie lepsi okazali się gracze Joventut Badalona Club, triumfując 76:74.

Szybko i skutecznie – tak mecz rozpoczęli koszykarze Kirolbet Baskonii, którzy po celnej trójce Dragicia prowadzili 7:2. Zagras odpowiedział celnym rzutem (6:7) i chwilę później po jego trafianiu z dystansu było 9:9  Jego zespół miał całą serię udanych trafień (13:9), nie spudłował także Busquets (16:9). Bardzo dobra gra w ofensywie Club Joventut sprawiła, że rywale mieli problemy z przedostaniem się pod kosz (11:16). W ostatnich sekundach pierwszej kwarty gracze z Baskonii zmniejszyli dystans po celnym trafieniu Diopa (13:16).

Początek kolejnej części meczu znów należał do ekipy z Badalony, trafiał Zagars i Busquets (22:17). To podopieczni trenera Durana zdominowali tę cześć spotkania i po świetnej „trójce” Busquetsa mieli już 10 oczek więcej na swoim koncie (27:17). Nie zwalniali tempa, punktował Prepelić (37:25), sposób na to próbował znaleźć Granger czy Dragić (28:39). Ostatnie minuty nie przyniosły zbyt wielu punktów, wynik kwarty ustalił Polonara.

W dwóch pierwszych minutach drugiej połowy żadna z ekip nie punktowała, przerwała to dopiero „trójka” Dragicia, a potem tym samym odwdzięczył się Lopez Arostegui (42:33). Koszykarze Baskonii zaczęli zmniejszać swoje straty, po dobrych rzutach wolnych Diopa przegrywali już tylko czterema oczkami (40:44). Na tym nie poprzestali, Joventut Badalona miał praktycznie zerową skuteczność, co skrzętnie wykorzystywali gracze z Baskonii. Rzuty wolne Diopa daly im prowadzenie, a powiększyła je dynamiczna akcja i celny strzał Janninga (49:44). Końcówka trzeciej kwarty była wyrównana (49:49),  ale ostatnie sekundy należały do Joventut Baladona, który po „trójce” Prepelicia wygrywał 54:51.

Pierwsze minuty czwartej kwarty stały pod znakiem dość wyrównanej walki, co sprawiło, że cały czas przewaga leżała po stronie Club Joventut Badalona (63:59). Potem jednak w ofensywie zaczęli brylować koszykarze z Baskonii, po celnej „dwójce” Sedekerskisa byli o oczko lepsi (64:63). Żadna z drużyn nie była w stanie przejąć wyraźnej inicjatywy (68:68). Na dwie minuty przed ostatnią syreną cały czas był remis i zwycięzcę miały wyłonić dopiero ostatnie akcje.

Club Joventut Badalona – KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz 76:74
(16:13, 23:17, 15:21, 22:23)

Joventut: Lopez Arostegui (11), Morgan (4), Ventura (5), Zagars (11), Stević oraz Busquets (8), Parra (5), Prepelić (9), Kanter (18) i Parrado (5)
Baskonia: Vildoza, Granger (4), Dragić (12), Eric (4) oraz Gonzalez (2), Sedekerskis (5), Janning (9), Diop (8) Garcia (6), Shields i Kurucs (6)