Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Barcelona postraszona, ale zwycięska

Hiszpania M: Barcelona postraszona, ale zwycięska

W ostatnim starciu trzeciej rundy meczów grupy A turnieju finałowego ligi hiszpańskiej zagrały dwie niepokonane do tej pory drużyny. Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie, wygrała Barcelona, jednak zespół z Baskonii również miał swoje szasne w tym spotkaniu.

Mecz rzutem za trzy otworzył Henry i choć punktował też w kolejnych chwilach, to Barcelona miała atut po swojej stronie. Każda próba była skuteczna i po „trójce” Hangi i trzech „dwójkach” Higginsa  prowadziła 17:7. Do tego momentu zespół z Baskonii miał już na koncie pięć nieudanych prób rzutowych. Tę serię przerwał dopiero Granger. Koszykarze z Katalonii byli pewni siebie i grali swoją koszykówkę. Pierwszą kwartę zakończyli ze znaczną przewagą.

Ta urosła jeszcze bardziej w drugiej minucie drugiej kwarty, kiedy to trafić zaczął Kuric (24:11). Sytuacja zaczęła się jednak powoli zmieniać. Celność Barcelony była gorsza, a coraz więcej punktów zdobywali przeciwnicy, ważne zdobył Shields. Jego kolejne trafienie za trzy punkty zbliżyło Kirolbet Baskonia na dwa punkty straty (28:30), a po kolejnej jego „trójce” to właśnie jego ekipa była niespodziewanie na prowadzeniu 33:32. To co chwila zaczęło zmieniać strony boiska, ale w samej końcówce celne zagrania Mirotica były decydujące dla prowadzenia Barcy. Drugą kwartę wygrali jednak przeciwnicy.

Kolejna również należała do zawodników z Baskonii. Na jej początku obie drużyny próbowały punktować za trzy, jednak chybiły za każdym razem. Serię nieudanych prób zakończył Eric, a Barcelona prowadziła już tylko 42:41. Po jego kolejnym rzucie to baskoński zespół był na czele i zaczynał coraz pewniej czuć się na boisku. Mimo to wystarczyła chwila, by Kirolbet znowu gonił wynik. Barcelonie zdobywanie punktów przychodziło ciężej, jednak utrzymywała skuteczność na niezłym poziomie, zwłaszcza Heurtel i Davies (55:52). Ostatnie chwile należały jednak do Henrego, którego dwa trafienia zapewniły Kirolbetowi prowadzenie w meczu 56:55.

Barca po dwóch minutach przerwy od razu wzięła się za odrabianie strat i udało się jej to z naddatkiem (58:56). Rywale nie odpuszczali i kolejne trafienia Shengelii przywróciły ich na prowadzeniu (63:58). Gra toczyła się w najlepsze. Po stronie zespołu z Katalonii prym wiódł Tanga, punktując w trzech rzutach, swoje dołożył Mirotic i Barcelona znowu miała przewagę. W ostatnich chwilach meczu celnie rzucał też Davies, a Mirotic postawił kropkę nad „i”.

FC Barcelona  – Baskonia Vitoria-Gasteiz 81:75
(20:11, 22:28, 13:17, 26:19)

Barcelona: Hanga (15), Higgins (11), Claver (6), Mirotic (13), Davies (11) oraz Tomic (8), Heurtel (7), Oriola (3), Abrines i Kuric (7)
Baskonia: Henry (14), Shengelia (12), Shields (26), Dragic (4), Polonara oraz Janning (2), Eric (10), Vildoza (1), Diop (2), Granger (4) i Fall