Strona Główna > Aktualności > Hiszpania M: Barcelona niepokonana w grupie A

Hiszpania M: Barcelona niepokonana w grupie A

Czwarte zwycięstwo w pierwszym etapie turnieju finałowego ligi hiszpańskiej odniosła Barcelona. Tym razem ekipa z Katalonii pokonała koszykarzy z Bilbao. Dla nich jest to już trzecia porażka w rozgrywkach grupowych.

Nie najlepiej w mecz wszedł Higgins, który chybił kilka pierwszych rzutów. Rywale z Bilbao rzucali rzadziej, ale skuteczniej, dzięki czemu prowadzili 11:7. W drugiej połowie kwarty Barcelona zaczęła łapać rytm, za trzy punktowali Abrines i Huertel, a zespół z Katalonii prowadził wtedy 17:15. Kuric podwyższył jeszcze przewagę Barcy do czterech punktów, ale ostateczny wynik w tej części meczu ustalił rzutem osobistym Martinez.

Retabet Bilbao Basket w pierwszych chwilach drugiej partii szybko wyrównał, a remis dała „trójka” Rodrigueza (21:21). W kolejnych chwilach Barcelona zaliczyła serię nieudanych rzutów, nie mylili się natomiast Lammers i Rousselle, dając swojej ekipie przewagę 28:21. Zespół z Katalonii nadal nie grał dobrze, doszło do kilku zmian. Cały czas punktowali natomiast koszykarze z Bilbao (30:21). Im bliżej końca tym coraz lepiej radził sobie Tomic, którego próby zbliżyły Barcę z wynikiem (29:32). Końcówka należała natomiast do jego kolegów z drużyny. Higgins i Oriola zdobywali ostatnie punkty w tej kwarcie i dali Barcelonie minimalne prowadzenie 34:33.

Od początku trzeciej kwarty toczyła się wyrównana walka. Obie drużyny punktowały dużo częściej i wymieniały się też na prowadzeniu. Po dwóch akcjach Serrona to koszykarze Bilbao Basket byli na czele (41:40). Chwila rozprężenia w ich szeregach, błędy i chybione rzuty oraz kontra Orioli przywróciły przewagę Barcelony (44:41). Huertel i Higgins tylko zwiększyli dystans (49:41). Na krótko, bowiem m.in. za trzy punkty trafiali Rousselle i Rigo. Na boisku aktywniej spisywali się zawodnicy z Bilbao i to oni po rzucie Lammersa przejęli prowadzenie (50:49). Losy kwarty ważyły się do samego końca, choć po trzech punktach Kuricia Barcelona prowadziła 56:54 i nie oddała już prowadzenia do końca.

Oriola i Davies mocno pracowali nad punktami Barcelony w pierwszych chwilach kolejnej części meczu (68:59). Po drugiej stronie boiska za trzy punkty chybili Serron i Rigo. Różnica urosła. Nawet seria rzutów Rodrigueza i Sulejmanovica nie pomogła, choć Bilbao Basket zbliżył się na 72:79. Barcelona spokojnie dograła kartę do końca i zapisała na swoim koncie czwarte zwycięstwo.

Bilbao Basket – FC Barcelona 73:85
(16:19, 17:15, 23:27, 17:24)

Bilbao: Rousselle (11), Balvin (9), Serron (8), Rodriguez (9), Martinez (5) oraz Rigo (7), Cruz (3), Ruiz, Sulejmanovic (11) i Lammers (10)
Barcelona: Davies (14), Smits, Huertel (8), Abrines (6), Kuric (7) oraz Hanga (2), Oriola (23), Higgins (12), Claver i Tomic (13)