Strona Główna > Aktualności > GTK Gliwice i Śląsk Wrocław w finale MP koszykarzy do lat 18

GTK Gliwice i Śląsk Wrocław w finale MP koszykarzy do lat 18

Zdominowane przez grę jednego zespołu były mecze półfinałowe mistrzostw Polski do lat 18 mężczyzn. Nawrot Śląsk pewnie zwyciężył Asseco Arkę, zaś GTK wyraźnie lepsze od WKK. Niezwykle zacięte były spotkania o miejsca 5-8. O 5. miejsce w niedziele powalczą koszykarze Politechniki Gdańskiej i Astorii Bydgoszcz.

W obu półfinałach kluczowe okazały się drugie kwarty. Nawrot Śląsk wygrał ten fragment spotkania różnicą 16 punktów, tracąc zaledwie 6 punktów, zaś GTK aż 28:8. W drugiej połowie zwycieskie zespoły nie miały większych problemów z utrzymaniem przewagi.

Po raz kolejny bardzo solidne statystyki zanotował Kacper Marchewka (19 pkt, 3 zbiórki, 2 asysty i 7 przechwytów). Gdynianie, którzy przez cały turniej grają w dziewięciu, wygrali walkę pod tablicami, ale popełnili o 13 strat więcej niż rywale. 17 pkt i 5 zbiórek miał wśród pokonanych Marcin Kowalczyk.

GTk w meczu z WKK okazało się lepsze niemal w każdym elemencie statystycznym. Podopieczni Andrzeja Bartosza i Grzegorza Podulki wyraźnie wygrali walkę pod tablicami, mieli mniej strat oraz lepszą skuteczność rzutową. 14 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst Norberta Maciejaka.

Niezwykle zacięte były spotkania o miejsca 5-8. W pierwszym koszykarze Politechniki Gdańskiej wygrali różnicą czterech punktów z Basketem Poznań. W drugim Astoria Bydgoszcz trzema punktami pokonała UKS Gim 92 Ursynów Warszawa i w niedzielę zmierzy się z gdańszczanami w meczu o miejsce 5.

Zapadły rozstrzygnięcia w meczach o niższe pozycje. Na 11. miejscu rywalizację w mistrzostwach Polski koszykarzy do lat 18 zakończyli zawodnicy Wilków Morskich Szczecin, którzy pokonali 88:82 Regis Wieliczka. 9. miejsce przypadło zawodnikom Startu Lublin, którzy wygrali różnicą trzech punktów ze swoimi rówieśnikami z Legii Warszawa.