Strona Główna > Aktualności > Gorzowianki znów przegrały w końcówce, tym razem w EuroCup

Gorzowianki znów przegrały w końcówce, tym razem w EuroCup

AZS AJP Gorzów wystartował w EuroCup Women z przegraną. Taką jak w lidze, bo w końcówce. Tym razem w czeskim Brnie z miejscowym KP. W pierwszym spotkaniu tej grupy MBA Moskwa przegrała z Elazig Il Ozel Idare 74:85. W czwartek gorzowianki o 15.00 zagrają z tymi drugimi.

– Z drużyną z Brna mamy pewne rachunki do wyrównania za poprzedni sezon [w Czechach było 67:71 dla KP – przyp. red.]. To zespół, który bardzo dużo rzuca za trzy – mówił przed wtorkowym meczem trener gorzowianek Dariusz Maciejewski.

Po dwóch minutach było 0:6, po kolejnych sześćdziesięciu sekundach – 2:12. Akademiczki źle wyglądały w obronie, ale jeszcze gorzej w ataku. Przez pierwszą część kwarty liderka drużyny Shatori Walker-Kimbrough nie oddała ani jednego rzutu, a jak już to zrobiła, to próba była niecelna. Za to Czeszki z czystych pozycji nie pudłowały. Na tyle, że na cztery minuty przed końcem szkoleniowiec gorzowianek musiał wziąć drugi czas przy stanie 4:18. Ale nic to nie dało, bo skończyło się na… 13:26.

Początek drugiej ćwiartki był już znacznie lepszy, bo w jej połowie reprezentantki polskiej ligi zdobyły niemal tyle samo punktów, ale w dwukrotnie krótszym czasie. Gospodynie zaczęły się mylić nawet spod pustego kosza, a my wręcz przeciwnie, zdecydowaną większość punktów rzucaliśmy z „pomalowanego”. No i zostały tylko dwa „oczka” straty.

Tyle samo było w 28 min, ale to dlatego, że gorzowianki odrobiły kilkanaście punktów przewagi miejscowych. Sześć minut potem po akcji Walker-Kimbrough AZS pierwszy raz objął prowadzenie, ale nie utrzymał go. W decydującej akcji przestrzeliła Katarzyna Dźwigalska. Ten mecz z całą pewnością był do wygrania…

InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. (POL) – KP Brno (CZE) 70:72
(13:26, 21:10, 20:20, 16:16)

Enea: Walker-Kimbrough (24), Hristova (15), Gustafson (11), Owczarzak (4), Kaczmarczyk (2) oraz Green (11), Dźwigalska (3) i Szott-Hejmej
KP: Brezinova (17), Page (17), Potter (12), Kopecka (10), Zohnova (5) oraz Dudackova (8), Berankova (3), Hadacova i Remenarova