Strona Główna > Aktualności > FIBA Europe Cup: Anwil przegrał z Fribourgiem, ale awansował do 1/8 finału

FIBA Europe Cup: Anwil przegrał z Fribourgiem, ale awansował do 1/8 finału

Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali we własnej hali ze szwajcarskim Fribourg Olympic 69:86 (16:24, 21:24, 20:20, 12:18) w ostatnim meczu grupy E Pucharu Europy FIBA. Polski zespół zajął trzecie miejsce w tabeli, ale awansował do 1/8 finału.

Piątkowe spotkanie Anwilu z Fribourgiem zdecydowało o ostatecznym układzie tabeli. Grupa E była we Włocławku trzyzespołowa. Z powodu zakażeń koronawirusem do Polski nie mógł bowiem przyjechać zespół London Lions. Wygrana Anwilu dwa dni temu z ukraińskim Dnipro powodowała, że polski zespół bez względu na rezultat meczu ze Szwajcarami nie mógł odpaść z rozrywek.

Mimo tego podopieczni Przemysława Frasunkiewicza zaczęli z wielki animuszem. Prowadzili 13:5 i nic nie zapowiadało katastrofy. Z upływem minut gra gospodarzy stała się jednak coraz gorsza. Już na przerwę rywale schodzili z pokaźną zaliczką 11 pkt. Włocławianie próbowali w drugiej połowie szarpać. Grali nieco agresywniej w defensywie, ale byli niesamowicie nieskuteczni w ataku.

Zdecydowanie poniżej swoich możliwości prezentował się lider Anwilu Ivan Almeida (7 pkt). Bardzo słabe zawody zanotował rozgrywający Curtis Jerrells (3 pkt). Anwil w grze trzymał tak naprawdę tylko Kyndal Dykres. On rzucił 21 oczek. Jego pojedyncze zrywy jednak niewiele dały. Na dobrze zorganizowany i zdyscyplinowany taktycznie zespół gości trzeba było więcej.

Anwil przegrał zasłużenie 69:86. Zagra jednak w 1/8 finału, bo kwalifikują się tam także zespoły zajmujące trzecie miejsce w grupie z najlepszym bilansem. – Jest awans do dalszej fazy, ale graliśmy dziś przeciwieństwo tego, co w meczu z Dnipro. Byliśmy na boisku, ale nie zaprezentowaliśmy się na 101 procent. W tej bańce tylko taka postawa gwarantowała sukces. Gdy tylko przez chwilę zespół nie bił się o każdą piłkę, to takie były skutki – ocenił piątkowe spotkanie trener Frasunkiewicz.

Anwil Włocławek – Fribourg Olympic 69:86
(16:24, 21:24, 20:20, 12:18)

Anwil: Dykes (21), Jones (10), Lichodiej (10), Almeida (7), Clarke (6), Radic (5), Zamojski (5), Jerrells (3), Mielczarek (2), Sulima, Tomaszewski i Pluta jr
Fribourg: Barnette (22), Cotture (17), Gravet (15), Armstead (14), Morris (14), Garrett (4), Mbala, Memishi  i Zinn