Strona Główna > Aktualności > Euroliga: Zenit przegrał wyjazdowy mecz z Realem Madryt

Euroliga: Zenit przegrał wyjazdowy mecz z Realem Madryt

Mateusz Ponitka i jego koledzy z Zenitu Petersburg po raz pierwszy przegrali mecz wyjazdowy w Eurolidze. Drużyna Polaka uległa w Madrycie Realowi 72:79. Na czele tabeli Euroligi znajdują się drużyny Barcelony i CSKA Moskwa – oba te zespoły mają bilans 9-3 i w piątek rozegrają swoje kolejne mecze.

W spotkaniu 13. kolejki reprezentant Polski przebywał na boisku 22 minuty. Zdobył 6 punktów (1/2 za 2, 1/1 za 3, 1/1 za 1), miał 5 zbiórek, 5 asyst oraz 3 straty. Kluczowa dla losów meczu była trzecia kwarta, którą Real wygrał 23:11.

Drużyna z Petersburga ma bilans 7-4 i zajmuje siódme miejsce w Eurolidze. Przed wizytą w Madrycie nie przegrała żadnego z sześciu spotkań wyjazdowych. Średnie Mateusza Ponitki w Eurolidze to 7.8 punktu, 4.7 zbiórki oraz 3.1 asysty.