Strona Główna > Aktualności > Euroliga: Zenit Ponitki nadal niepokonany na wyjeździe

Euroliga: Zenit Ponitki nadal niepokonany na wyjeździe

Wczwartek Zenit Petersburg pokonał Żalgiris Kowno w Eurolidze na wyjeździe 83:75 (23:15, 22:17, 21:19, 17:24). W rosyjskim zespole wystąpił Mateusz Ponitka. Lider reprezentacji Polski zdobył tylko trzy punkty, ale pięciokrotnie asystował.

Rosyjski zespół bardzo dobrze rozpoczął. Po kilku minutach Zenit wypracował sobie przewagę, którą sukcesywnie powiększał do końca pierwszej kwarty, ostatecznie wygrywając ją 23:15. Zespół z Kowna od początku opierał się głównie o Joffreya Lauvergne’a, który był ich najlepszym punktującym w tym spotkaniu.

W drugiej kwarcie obraz gry się nie zmienił, a Zenit znów był lepszy o kilka punktów. Na niekorzyść Zalgirisu działała liczba strat – pięć. W efekcie do przerwy Rosjanie prowadzili już trzynastoma punktami. Tym razem mniej skuteczny był Ponitka, ale skuteczni byli Austin Hollins czy Will Thomas.

W drugiej połowie Zenit pewnie kontrolował przebieg spotkania i choć w czwartej kwarcie Żalgiris próbował jeszcze nawiązać walkę, to wypracowana wcześniej przewaga była zbyt duża. Nieźle grał też Ponitka, który choć w ciągu całego spotkania zdobył tylko trzy punkty, to zanotował pięć asyst i pięciokrotnie zebrał piłkę.

Zenit jest szósty w tabeli Euroligi, Żalgiris zajmuje dziewiątą lokatę. Prowadzi Barcelona, która rozegrała dziewięć spotkań i jak do tej pory zanotowała tylko jedną porażkę.