Strona Główna > Aktualności > Euroliga: Zenit pokonał Barcelonę, świetna skuteczność Crveny Zvezdy

Euroliga: Zenit pokonał Barcelonę, świetna skuteczność Crveny Zvezdy

W piątek rozegrano pięć kolejnych spotkań Euroligi. Zenit Sankt Petersburg z Mateuszem Ponitką w składzie odniósł drugie z rzędu zwycięstwo, tym razem pokonując na własnym terenie Barceloną. Zwraca uwagę wysokie zwycięstwo Crveny Zvezdy Belgrad z Baskonią. W greckiej rywalizacji górą Olympiakos, w niemieckiej Bayern Monachium. Mecz Chimki Moskwa z Żalgirisem Kowno został przełożony na sobotę.

Mecz Zenitu z Barceloną wzbudzał spore zainteresowanie w Sankt Petersburgu i mimo ograniczeń na trybunach pojawiło się niecałe 3 tysiące kibiców. Po zaciętej pierwszej połowie to goście z Hiszpanii prowadzili różnicą trzech punktów, a wśród nich wyróżniał się Nikola Mirotić, który w całym meczu zdobył 14 punktów.

W trzeciej kwarcie Zenit zmniejszył straty, a w piątek dogonił i wyprzedził rywali. W ostatnich dwóch minutach hiszpański zespół nie zdołał trafić do kosza i ostatecznie przegrał 70:74. W zespole gospodarzy wyróżniali się Kevin Pangos (15 pkt.) oraz Billy Baron i Alex Poythress (obaj po 16 punktów). Mateusz Ponitka spędził na parkiecie ponad 13 minut i zdobył 4 punkty, mając na koncie też 3 zbiórki i 3 asysty.

Niewiele emocji było w Belgradzie, gdzie przy pustych trybunach Crvena Zvezda rozbiła hiszpański zespół Baskonia Vitoria-Gasteiz. Gospodarze od samego początku do końca mieli bezpieczną przewagę, ostatecznie wygrywając różnicą 17 punktów. Świetny mecz w barwach Crvenej Zvezdy rozegrał Jordan Loyd, który skończył to spotkanie z dorobkiem 30 punktów na koncie.

W Mediolanie AX Armani Exchange równie pewnie pokonał francuski LDLC ASVEL Villeurbanne. Liderem gospodarzy był w tym meczu Shavon Shields (17 pkt.), który wraz z kolegami od początku dyktował rywalom warunki w grze. Ostatecznie przedstawiciel włoskiej ligi wygrał 87:73 i zapisał na swoim koncie drugie zwycięstwo w tym sezonie.

W meczu dwóch greckich drużyn w hali Panathinaikosu to Olympiakos po pierwszej kwarcie prowadził już różnicą 10 punktów. Gospodarze próbowali odrabiać straty po 30 minutach gry mieli już tylko pięć punktów mniej od rywali, ale w końcówce biało-czerwoni utrzymali przewagę i to oni po meczu mogli cieszyć się z wygranej na trudnym terenie. Do zwycięstwa poprowadził ich Georgios Printezis, który zdobył w tym meczu 71 punktów.

W Berlinie Alba prowadziła po pierwszej kwarcie z Bayernem 27:21. Drugą kwartę Bawarczycy rozegrali jednak wyśmienicie i na przerwę to oni schodzili z 16 punktami przewagi. Gospodarze nie byli w stanie odrobić już tej straty i ostatecznie przegrali 72:90. Bayern mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie na europejskim froncie, a 15 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył w tym meczu Nick Weiler-Babb. Po 14 punktów na swoim koncie mieli Wade Baldwin i Vladimir Lucić.

W związku z przypadkami zakażenia koronawirusem w zespole Chimki Moskwa mecz z Żalgirisem Kowno został przełożony na sobotę. Gospodarze mają dzień więcej na przebadanie pozostałych graczy i przedstawienie negatywnych wyników na obecność COVID-19.