Strona Główna > Aktualności > Euroliga: Wygrana koszykarzy Zenitu z Bayernem Monachium

Euroliga: Wygrana koszykarzy Zenitu z Bayernem Monachium

Zenit Sankt Petersburg, z Mateuszem Ponitką, pokonał Bayern Monachium 79:75 w meczu 14. kolejki Euroligi koszykarzy. Polak zdobył w końcówce ważne trzy punkty, a w całym spotkaniu miał sześć punktów, cztery zbiórki, cztery asysty, przechwyt i dwie straty.

27-letni reprezentant Polski trafił zza linii 6,75 m na dwie i pół minuty przed końcem czwartej kwarty, co dało prowadzenie jego ekipie 72:71, potem miał stratę, ale w końcówce popisał się kolejną asystą i zbiórką. Najwięcej punktów dla Zenita uzyskał Amerykanin Billy Baron – 20.

Klub z Rosji wygrał po raz ósmy (ma bilans 8-4) i zajmuje piąte miejsce w tabeli. Ekipa z Sankt Petersburga ma jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze: z Armani Mediolan i Panathinaikosem Ateny – obydwa odbędą się dopiero w lutym. Najbliższe spotkanie w Eurolidze Zenit rozegra w piątek w Moskwie przeciwko CSKA, liderowi tabeli (11-3).