Strona Główna > Aktualności > Euroliga: VBW Arka Gdynia znów pokonana przez Fenerbahce

Euroliga: VBW Arka Gdynia znów pokonana przez Fenerbahce

VBW Arka Gdynia przegrała z Fenerbahce Stambuł 57:88 w 5. kolejce fazy grupowej Euroligi w czeskiej bańce. Gdyńskie koszykarki już przed meczem były pozbawione szans na awans do kolejnej rundy, ale chyba nikt nie spodziewał się takie obrotu spraw, szczególnie w ostatniej kwarcie. Żółto-niebieskie ostatni grupowy mecz zagrają w piątek, o godz. 19. Na pożegnanie z Europą zmierzą się z gospodyniami ZVVZ USK Praga.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania wiadome było, że VBW Arka Gdynia nie miała szans na awans z fazy grupowej Euroligi kobiet. Żółto-niebieskie straciły je po wtorkowej porażce z francuskim LDLC ASVEL Lyon 76:79. Mimo to trener Gundars Vetra postawił na ten sam wyjściowy skład, co dwa dni wcześniej. Jego podopieczne tylko raz objęły prowadzenie, na początku 3:2. Później strata już tylko pęczniała. Nie minęło 5 minut, a wynosiła 10 punktów. Wzrosła nawet do 14., ale ostatecznie po pierwszej kwarcie Turczynki wygrywały 26:16.

W drugiej partii oglądaliśmy już bardziej wyrównane widowisko. Może jej start na to nie wskazywał, bo Fenerbahce miało 17-punktową przewagę, ale żółto-niebieskie w porę zareagowały. Aktywne były: Alice Kunek, Barbora Balintova czy Artemis Spanou, po „trójce” której było 44:33 przed przerwą.

Żółto-niebieskie pokazały pazur jeszcze po zmianie stron. Nie zawsze były skuteczne w obronie, ale dobrze radziły sobie pod koszem przeciwnika. Turczynki przez długi czas zachowywały około 10-punktowy dystans. Jednak przed upływem 30 minut, żółto-niebieskie doprowadziły do stanu 51:57.

W ostatniej kwarcie wydarzyło się jednak coś, czego zapewne same koszykarki nie potrafiły wytłumaczyć. Bardzo szybko oddały inicjatywę i przyglądały się, jak rywalki trafiają do kosza. Same natomiast zdobyły jedynie 6 „oczek”, a spotkanie zakończyło się rezultatem 88:57. Arkę Gdynia czeka jeszcze jedno spotkanie w Eurolidze. Na pożegnanie z rozgrywkami zagrają z gospodyniami czeskiej bański – ZVVZ USK Praga. Do starcia dojdzie w piątek, o godz. 19.

Fenerbahce Stambuł (TUR) – VBW Arka Gdynia (POL) 88:57
(26:16, 18:17, 15:18, 29:6)

Fenerbahce: McBride (12), Iagupova (12), Thomas (9), Stokes (4), Sabally (3) oraz Zandalasini (16), Vaughn (19), Cakir (8), Vitola (3), Uzun (2) i Canitez
VBW Arka: Kunek (19), Kastanek (7), Miskiniene (7), Spanou (7), Balintova (5) oraz Slamova (5), Greinacher (4), Podgórna (3), Rembiszewska i Morawiec