Strona Główna > Aktualności > Euroliga K: Mistrzynie Polski przegrały we Francji

Euroliga K: Mistrzynie Polski przegrały we Francji

VBW Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Basket Landes 70:79 w 5. kolejce grupy B Euroligi koszykarek. To jej czwarta porażka w tym sezonie na międzynarodowej arenie. O niepowodzeniu podopiecznych Gundarsa Vetry we Francji przeważyła trzecia kwarta. W ciągu 7 minut straciły aż 21 punktów, a odpowiedziały tylko trzema. Fatalnie tego dnia rzucały za trzy. MVP spotkania została zawodniczka gospodyń – Sophie Elizabeth Cunningham.

Mecz rozpoczęła udana akcja Regan Magarity. 4 punktami z rzędu odpowiedziała na nią Alice Kunek. Potem ona wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 9:8. Od tego momentu w inauguracyjnej kwarcie lepiej poczynał sobie francuski zespół, ale nie mógł odskoczyć na więcej niż 4 punkty.

Na początku drugiej kwarty Begić i Kastanek szybko wyrównały na 24:24, a potem gdynianki poczynały sobie jeszcze bardziej odważnie. „Trójka” Kunek dała im prowadzenie 27:26, a w 18. minucie po trafieniu Gustafson było 37:33 na ich korzyść. Nieznaczne prowadzenie gospodyniom na przerwie zapewniła Kendra Chery, ustalając wynik gry po 20 minutach na 40:39.

VBW Arka Gdynia mecz we Francji w dużej mierze przegrała między 23. a 28. minutą. Wówczas mistrzynie Polski straciły aż 13 punktów z rzędu, a ich straty urosły z 44:48 do 44:61. W trzeciej kwarcie zresztą tylko przez pierwszej 18 sekund nie można było mieć zastrzeżeń do ekipy Gundarsa Vetry.

Wówczas Megan Gustafson zdobyła – jak się później okazało – ostatnie tego dnia prowadzenie dla gdynianek. Było 41:40. 2 minuty później szkoleniowiec VBW Arki już musiał prosić o czas, gdyż jego zespół zainkasował 8 punktów z rzędu. Pomogło ale tylko na chwilę. Ana-Marija Begić po akcji 2+1 zmniejszyła straty na 44:48. Na kolejny celny rzut przyjezdnych, który należał do Marissy Kastanek przyszło nam czekać do wspomnianego wyniku 44:61.

Po takim ciosie, w czwartej kwarcie gdynianki mogły walczyć już tylko o jak najniższe rozmiary porażki. I udało się im, gdyż w ostatnich 10 minutach były zespołem lepszym, mimo że nadal szwankowały rzuty dystansowe. Z 23 prób zdobycia trzech punktów, udane były tylko 3. Tytuł MVP meczu zdobyła Sophie Elizabeth Cunningham, która zdobyła 23 punkty i miała 7 zbiórek.

Basket Landes (FRA) – VBW Arka Gdynia (POL) 79:70
(24:20, 16:19, 27:11, 12:20)

Landes: Magarity (11), Cunningham (23), Paget (13), Chery (7), Tolo (12) oraz Abega (6), Cardenal, Dumerc, Ajemba (4) i Roumy (3)
Arka: Kunek (19), Bertsch (7), Lundquist, Gustafson (6), Kastanek (12) oraz Begic (18), Podgórna (2) i Bernies (6)