Strona Główna > Aktualności > Euroliga: Dogrywka w Monachium, porażka Realu Madryt

Euroliga: Dogrywka w Monachium, porażka Realu Madryt

W piątek rozegrano kolejne cztery spotkania 1. kolejki Euroligi. W najciekawszym z nich w Monachium Bayern przegrał nieznacznie z zespołem z Mediolanu po dogrywce. Spore emocje były też w Moskwie, gdzie Chimki uległy różnicą dwóch punktów Panathinaikosowi Ateny. Fenerbahce Stambuł z kolei nie miało problemów z pokonaniem u siebie Crveny Zvezdy Belgrad, z kolei w meczu dwóch hiszpańskich zespołów Baskonia okazała się lepsza od Realu Madryt.

Koszykarze Panathinaikosu bardzo dobrze rozpoczęli mecz w Moskwie z Chimkami, jednak przewagę wypracowaną w pierwszej kwarcie stracili jeszcze przed przerwą. Rosyjski zespół w trzeciej kwarcie wyszedł na prowadzenie i po 30 minutach gry prowadził już 62:59. Końcówka należała jednak do Wszechateńskich, których do wygranej poprowadził Iaonnis Papapetrou (16 punktów. Panathinaikos wygrał 78:76 i rozpoczął rozgrywki Euroligi od zwycięstwa.

Dużo mniej emocji było w Stambule, gdzie Fenerbahce podejmowało Crvenę Zvezdę Belgrad. Turecki zespół szybko wypracował sobie bezpieczną przewagę, którą przez całe spotkanie utrzymywał. Goście nie potrafili znaleźć recepty na skuteczną grę Lorenzo Browna, który zdobył w tym spotkaniu 17 punktów. Ostatecznie Fenerbahce wygrało pewnie 77:63.

Niezwykle zacięte było spotkanie Bayernu Monachium z Ax Armani Exchange Mediolan. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po przerwie koszykarze z Włoch prowadzili jednym punktem, ale na minutę przed końcem to Bayern miał dwa punkty przewagi. Celny rzut za dwa punkty Sergio Rodrigueza dał mediolańczykom dogrywkę, a w niej włoski zespół wygrał dwoma punktami po celnym trafieniu za trzy na siedem sekund przed końcem Shavona Shieldsa. 18 punktów dla Bayernu zdobył w tym meczu Wade Baldwin, w zwycięskim zespole 17 punktów na swoim koncie miał Malcolm Delaney, a punkt mniej zdobył Kyle Hines.

Do niespodzianki doszło w Hiszpanii, gdzie Baskonia Vitoria-Gasteiz podejmowała Real Madryt. Po trzech wyrównanych kwartach gospodarze prowadzili trzema punktami, ale o ich wygranej przesądziła czwarta kwarta. Królewscy w ostatnich minutach zdobyli 14 punktów, tracąc o 10 więcej i w konsekwencji dość niespodziewanie przegrali cały mecz 63:76. Świetny mecz w barwach Baskonii rozegrał Pierria Henry, który zdobył dla swoje drużyny 23 punkty, popisał się 6 asystami i miał 2 zbiórki.