Strona Główna > Aktualności > Euroliga: 24 punkty z rzędu Zenitu i wysokie zwycięstwo z Baskonią

Euroliga: 24 punkty z rzędu Zenitu i wysokie zwycięstwo z Baskonią

Zespół Mateusza Ponitki w wielkim stylu wygrał czwarty mecz w Eurolidze. Zenit Sankt Petersburg pokonał Baskonię aż 84:53. Reprezentant Polski spędził na parkiecie ponad 25 minut i zdobył cztery punkty.

Dla drużyny prowadzonej przez Xaviego Pascuala był to trzeci z rzędu mecz przeciwko swoim rodakom. Dwa poprzednie zakończyły się porażkami: 58:84 z Barceloną i 68:75 z Realem Madryt. Warto dodać, że spotkanie z Królewskimi zostało rozegrane… dwa dni temu.

Kapitan reprezentacji Polski tradycyjnie znalazł się w pierwszej „piątce” Zenita. Jego zespół po dziesięciu minutach nieznacznie przegrywał z Baskonią. Nieprawdopodobne rzeczy wydarzyły się jednak w drugiej kwarcie. Hiszpanie prowadzili już 30:21. Do zakończenia kwarty pozostało wtedy ponad sześć minut. Gospodarze popisali się serią… 24 „oczek” z rzędu i zeszli do szatni z wynikiem 45:30.

Rewelacyjna seria jeszcze bardziej napędziła Rosjan w drugiej połowie. Mecz toczył się pod dyktando Zenita, który jeszcze powiększał przewagę. W trzeciej kwarcie zespół Mateusza Ponitki ponownie upokorzył Hiszpanów. Z prowadzenia 49:37 szybko zrobiło się… 65:37. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 24:7, trzecia 20:7.

Baskonia w ostatniej części spotkania walczyła o uratowanie twarzy. To się nie udało. Ostatecznie przegrała w Sankt Petersburgu aż 54:83. Kolejny mecz w Eurolidze Zenit rozegra w piątek 5 listopada. Zmierzy się na wyjeździe z obrońcą trofeum – Anadolu Efes Stambuł.