Strona Główna > Aktualności > EuroCup K: Porażką po walce gorzowianki pożegnały się z europejskimi pucharami

EuroCup K: Porażką po walce gorzowianki pożegnały się z europejskimi pucharami

Zawodniczki InvestInTheWest Enea Gorzów przegrały we własnej hali z tureckim CBK Mersin Yenisehir 68:75. W ten sposób gorzowskie koszykarki kończą aktualną edycję EuroCup na ostatnim miejscu w grupie C, z tylko jedną wygraną i aż pięcioma porażkami na koncie. W fazie pucharowej zagrają niepokonany zespół z Turcji oraz inna drużyna z Polski – AZS UMCS Lublin.

Turecki CBK Mersin Yenisehir to jeden z najlepszych zespołów EuroCup w sezonie 2021/22, ale akurat do Gorzowa, szukając szóstego zwycięstwa, aby być jak najwyżej rozstawionym w fazie pucharowej, przyjechał przez covidowe problemy jedynie w ósemkę. Kolejny mecz opuściła Quanitra Holingsworth, a dodatkowo zabrakło Temi Fagbenle.

Gorzowianki znów z Anną Makurat, a nadal bez Bułgarki Borisławy Hristowej (też przez COVID-19). Musiały przeciwstawić się takim koszykarskim indywidualnościom jak Tiffany Hayes, Shavonte Zellous czy Yvonne Turner, ale tym razem nawet z przewagą nad rywalkami na ławce rezerwowych, z której 14 pkt zdobyła Stephanie Jones. Szkoda, że szybko złapała pięć fauli (zagrała niecałe 17 minut), na pewno zabrakło jej fajnego impulsu w czwartej kwarcie.

Patrząc na skład gości wiadomo było, że na pewno nie będzie powtórki z Turcji, gdzie gorzowianki przegrały aż 62:106. Drugą kwartę gospodynie wygrały19:10, a w trzeciej wyszły nawet na minimalne prowadzenie. To był naprawdę niezły mecz do oglądania, gdzie koszykarki Enei zagrały z wyśmienitą, ponad 55-procentową skutecznością. Ponownie liderką była Courtney Hurt – 19 pkt, 8/11 z gry, 5 zbiórek, 6 asyst, 3 przechwyty i trochę za dużo strat – 5.

Drużyna z Turcji, w której brylowała Tiffany Hayes (36 pkt, 5/7 za trzy, efektywność gry aż 43), odzyskała prowadzenie i już kontrolowała mecz po serii rzutów za 3 pkt. Wygrała też 14:2 w zbiórkach na atakowanej tablicy. Te ponowienia akcji z pewnością pomogły gościom w zakończeniu fazy grupowej z kompletem zwycięstw.

Wstydu nie było, było dużo mocnej walki, gry punkt za punkt. Czy jednak to jest przełamanie i za chwilę zespół z Gorzowa Wielkopolskiego będzie regularnie wygrywać w Energa Basket Lidze Kobiet, tego nie wiadomo. Po krótkim oddechu w Gorzowie wszyscy czekają przede wszystkim na pełen skład. Wtedy zobaczymy, czy ta ekipa wybrana przez trenera Dariusza Maciejewskiego, zacznie się już na dobre wystrzegać kompromitujących występów. Niestety tak było również w czasie krótkiej przygody z drugim co do ważności europejskim pucharem, choćby u siebie w spotkaniu z AZS UMCS Lublin (55:79).

Enea Gorzów Wielkopolski (POL) – CBK Mersin Yenisehir Bld (TUR) 68:75
(15:25, 19:10, 20:22, 14:18)

Enea: Hurt (19), Tichonienko (17), Owczarzak (11), Makurat (2), Matkowska oraz Jones (14), Dźwigalska (5) i Michniewicz
Mersin: Hayes (36), Anigwe (12), Zellous (11), Topuz (8), Turner (6) oraz Yalcin (2), Atas i Karakas