Strona Główna > Aktualności > EuroCup K: Trzypunktowa zaliczka polkowiczanek przed rewanżem

EuroCup K: Trzypunktowa zaliczka polkowiczanek przed rewanżem

Koszykarki BC Polkowice pokonały Nadieżdę Orenburg 75:72 (29:19, 19:23, 13:18, 14:12) w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Europy. Najwięcej punktów dla wicemistrzyń Polski rzuciła Stephanie Mavunga – 20. Rewanż w Rosji zostanie rozegrany za tydzień.

Mecz dla wicemistrzyń Polski nie rozpoczął się dobrze, bo po niespełna dwóch minutach przegrywały 0:5. Kolejne fragmenty to był jednak koncert ekipy trenera Karola Kowalewskiego, która wyszła na prowadzenie 11:5. Rozpędzone polkowiczanki nie zwalniały i w pewnym momencie prowadziły już 24:10. Polkowiczanki grały agresywnie w defensywie, ale swoje prowadzenie zawdzięczały przede wszystkim świetnej postawie w ofensywie.

W drugiej kwarcie mecz się wyrównał, Nadieżda zmniejszyła straty, ale BC Polkowice nadal mógł się podobać. Nie do zatrzymania była Sasa Cado. Serbka na sześć prób zza linii 6,75 m trafiła pięć razy i w sumie miała na koncie 17 punktów.

Impet polkowiczanek z czasem zaczął maleć i po trzeciej kwarcie było już tylko 61:60. Ostatnią odsłonę meczu oba zespoły zaczęły bardzo nerwowo i wynik długo nie ulegał zmianie. Pierwsze emocje opanowały polkowiczanki i odskoczyły na 73:64. Duża w tym zasługa Stephanie Mavungi, która była wszędzie i panowała pod obiema tablicami Ostatnie minuty należały jednak do rywalek i na rewanż z utytułowanym rosyjskim zespołem ekipa BC Polkowice pojedzie z przewagą tylko trzech punktów.

BC Polkowice – Nadieżda Orenburg 75:72
(29:19, 19:23, 13:18, 14:12)

BC Polkowice: Wheeler (16), Mavunga (20), Spanou (10), Cado (17), Gajda (5) oraz Gertchen (4), Grabska (2) i Telenga (1)
Nadieżda: Elonu (6), Namok (10), Gatling (10), Żedik (8), Hiedeman (3) oraz Komarowa (12), Linskens (13), Tochtasz i Miedwiedewa (10)