Strona Główna > Aktualności > EuroCup K: Porażka koszykarek z Polkowic w ostatnim meczu grupy A

EuroCup K: Porażka koszykarek z Polkowic w ostatnim meczu grupy A

Koszykarki BC Polkowice przegrały w Rosji z Jenisiejem Krasnojarsk 68:70 (15:19, 19:21, 19:11, 15:19) w ostatnim swoim meczu grupowym Pucharu Europy. Wicemistrzynie Polski poniosły pierwszą porażką w tych rozgrywkach i z pierwszego miejsca grupy A awansowały do kolejnej fazy.

Pięć zwycięstw i tylko jedna przegrana to bilans polkowickich koszykarek w zmaganiach w grupie A EuroCup Women. W środę na zakończenie polkowiczanki przegrały nieznacznie w Krasnojarsku z WBC Jenisiej. Nie zmienia to faktu, że pewnie z pierwszego miejsca w grupie wychodzą do dalszej fazy zmagań, a spośród wszystkich polskich ekip rywalizujących w EuroCup Women podopieczne Karola Kowalewskiego poradziły sobie na tym etapie najlepiej.

Mecz w Rosji był szalenie zacięty i wyrównany. Pierwszą i ostatnią kwartę miejscowy wygrały 19:15. W drugiej były nieznanie lepsze 21:19, a polkowiczanki triumfowały jedynie w trzeciej ćwiartce 19:11. Do samego końca pomarańczowe walczyły, ale nie zdołał przechylić szali wygranej na swoją korzyść. Jeszcze na półtorej minuty przed końcem spotkania zespół z Polkowic prowadził 65:64. Rosjanki zdobyły jednak sześć punktów z rzędu i „trójka” Sasy Cado w ostatnich sekundach już nie odmieniła losów spotkania.

W czwartek w ostatnim meczu grupy A Panathinaikos Ateny zmierzy się z Hatayasporem, Antalia ale niezależnie od wyniku tego spotkania wicemistrzynie Polski już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie A i pewny awans do play-off.

WBC Jenisiej Kransojarsk (RUS) – BC Polkowice (POL) 70:68
(19:15, 21:19, 11:19, 19:15)

Jenisiej: N’Dea (17), Nared (19), Paczurina (15), Latsgal (11), Matwiejewa (6) oraz Krymowa, Bratczikowa (2) i Paszkowskaja
BC: Fitzgerald (22), Mavunga (17), Cado (16), Gajda (4), Spanou (8) oraz Grabska i Telenga (1)