Strona Główna > Aktualności > EuroCup K: Osłabione gorzowianki przegrały w 1/8 finału

EuroCup K: Osłabione gorzowianki przegrały w 1/8 finału

Osłabiony brakiem swojej liderki Megan Gustafson AZS AJP Gorzów uległ Reyer Wenecji i odpadł w 1/8 finału EuroCup Woman. – Z powodów zdrowotnych nie zagra Megan Gustafson – to jedno lakoniczne zdanie opublikowane na stronie AZS AJP na Facebooku sprawiło, że szanse nie tyle na wygraną we wtorkowym meczu w Rumunii, a na wyrównaną grę z wicemistrzem Włoch bardzo zmalały.

Brak amerykańskiej środkowej, liderki gorzowianek i gwiazdy Energa Basket Ligi Kobiet był niesamowicie odczuwalny, zwłaszcza w pierwszej połowie. W niej akademiczki zdobyły zaledwie 27 punktów, z czego podkoszowe Brytyjka Cheridene Green i Agnieszka Kaczmarczyk ledwie pięć „oczek”. Siedem rzuciła inna wysoka koszykarka Agnieszka Szott-Hejmej, ale ten dorobek uzyskała po celnych próbach z dystansu i z rzutów osobistych. Z drugiej strony ta niska skrzydłowa bardzo rzadko pojawiała się w tym sezonie na parkiecie, więc jej zdobycz i tak była świetny indywidualnym rezultatem. Szkoda tylko, że drużynowo wynik był dla gorzowskiego zespołu niezwykle niekorzystny.

Ale po przerwie nasze panie prezentowały się o wiele lepiej, choć może to Włoszki, mając tak dużą przewagę, nie pokazywały tego, na co je stać. W każ-dym razie w 38,5 min, po akcji 2+1 bułgarskiej skrzydłowej było już… 71:63. A przecież ta różnica w pewnym okresie wynosiła prawie 30 punktów! I tę stratę zdołały w końcówce zniwelować, chociaż nasza druga z liderek rzucająca obrończyni z USA Shatori Walker-Kimbrough zaliczała bardzo słaby występ.

Koniec końców nasza pogoń została zatrzymana, ale biorąc pod uwagę okoliczności, można być względnie zadowolonym. – Pierwszy raz w tym sezonie zagraliśmy ze względów zdrowotnych bez naszego lidera – Megan Gustafson. W pierwszej połowie było widać ze szukamy stylu gry bez niej. Musieliśmy go znaleźć, a to nastąpiło dopiero w drugiej połowie, która zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Po przerwie wygraliśmy następne dwie kwarty, to dało nam zmniejszenie porażki poniżej 10 punktów. Walczyliśmy do samego końca o jak najkorzystniejszy wynik i za to muszę pochwalić zespół – powiedział po meczu trener Dariusz Maciejewski.

Reyer Wenecja (ITA) – Enea Gorzów  Wlkp. (POL) 72:63
(22:12, 23:15, 18:22, 9:14)

Reyer: Fagbenle (12), Anderson (11), Petronyte (10), Carangelo (9), Penna (5) oraz Howard (13), Pan (7), Bestagno (3), Aturra (2) i Natali
Enea: Hristova (20), Green (14), Owczarzak (9), Walker-Kimbrough (7), Szott-Hejmej (7) oraz Matkowska (3), Kaczmarczyk i Dźwigalska